Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Sağlık Bakanı ”Fahrettin Koca” kulisleri…

AK Parti’nin Mart 2024’te

AK Parti’nin Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere CHP’nin elindeki Büyükşehir Belediyelerin almak için çalışmalarını hızlandırdığı ve İstanbul’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aday gösterileceği öne sürüldü.Türkiye Yüzyılı Vizyonunu hayata geçirmeye aday kadromuz ilan edildi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk kabinesinde birlikte görev aldığımız değerli bakan arkadaşlarıma seçim bölgelerinde başarılar diliyorum.” demişti.

AK Parti İstanbul’da sürpriz bir isim çıkarmaya hazırlanıyor. Ekrem İmamoğlu’nun karşına her kesimden rahatlıkla oy alabilecek, Kürt seçmenlerin de güvenini kazanmış, politik kavgalara karışmamış güçlü bir isim arayışı sürüyor.

İstanbul için ilk isim: Fahrettin Koca

Ankara kulislerine göre aday sayısı ikiye kadar indirilmiş durumda. Ancak alınan bilgilere göre AK Parti’de, yönetimde sözü geçen kişiler Fahrettin Koca ismi etrafında toplanıyor.

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Fahrettin Koca’nın adaylığına kesin gözü ile bakılıyor. Ancak Fahrettin Koca’nın, adaylık konusundaki tavrı henüz bilinmiyor.

Koca, Kürt seçmenin de oyunu alıyor

Fahrettin Koca’nın “hayır” demesi ihtimali üzerine ikinci bir aday üzerinde çalışmalar da diğer yandan sürdürülüyor.

Koca’nın koronavirüs ile savaşta halkın gözünde tam not aldığı, şehir hastaneleri çalışmaları ile de göz doldurduğu biliniyor. Fahrettin Koca’nın Kürt seçmenlerin de oyunu da alıyor olması, kendisini İstanbul için aranan aday konumuna sokuyor.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Sağlık Bakanı ”Fahrettin Koca” mı?

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Sağlık Bakanı ”Fahrettin Koca” isminin kulislerde geçiyor olması akıllara ‘İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı ”Fahrettin Koca” olduğunu gösteriyor…’

BAKAN KOCA'NIN OLASI İBB BAŞKAN ADAYLIĞINDA YERİNE HALİT YEREBAKAN, KEMAL MEMİŞOĞU VE ŞUAYIP BİRİNCİ GİBİ İSİMLER DÜŞÜNÜLÜYOR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için düşünülen bakan Koca’nın Sağlık Bakanlığı’ndaki yerini dolduracak isimler arasında şu üç kişi var; Ak parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Halit Yerebakan, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ve bakan yardımcısı Dr. Şuayıp Birinci.