Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş yaşlı ve engelli vatandaşların aylıkları bugün hesaplarda olacağını bildirdi

Son Dakika Ekonomi Haberleri…

Son Dakika Ekonomi Haberleri… Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 3.25 milyar lira tutarındaki yaşlı ve engelli aylıkları bugün itibarıyla hesaplara yatırılıyor. Yatırılan aylıkların 1.8 milyarının yaşlı aylıkları, 1.45 milyarının ise engelli aylıkları olduğu bildirildi. İşte detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş yaşlı ve engelli aylıklarının bugün hesaplarda olacağını bildirdi

Son Dakika Ekonomi Haberleri… Milyonlarca vatandaş yaşlı ve engelli aylıklarının ne zaman hesaplar yatırılacağını merak ederken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’tan açıklama geldi.

Ekim ayına ilişkin 3.25 milyar lira tutarındaki yaşlı ve engelli aylıklarının bugün itibarıyla hesaplara yatırıldığını bildiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Ekim ayına ilişkin yaklaşık 1.8 milyar lira tutarında yaşlı aylığı ödemesi yapacaklarını belirtti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş yaşlı ve engelli aylıklarının bugün hesaplarda olacağını bildirdi - Resim : 1

Göktaş, ayrıca yaklaşık 1.45 milyar lira tutarındaki engelli aylıklarını da hak sahiplerinin hesaplarına yatıracaklarını duyurdu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş yaşlı ve engelli aylıklarının bugün hesaplarda olacağını bildirdi - Resim : 2

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini vurgulayan Göktaş, “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş yaşlı ve engelli aylıklarının bugün hesaplarda olacağını bildirdi - Resim : 3

Bu doğrultuda ekim ayına ilişkin 3.25 milyar lira tutarındaki yaşlı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına bugün itibarıyla yatırıyoruz” ifadelerini kullandı.