Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2 ilde ‘tefeci’ operasyonu: 5 kişi tutuklandı

İçişleri Bakanı Yerlikaya, Ankara

İçişleri Bakanı Yerlikaya, Ankara ve Kayseri’de tefecilere yönelik düzenlenen operasyonlarda 15 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Yerlikaya, 15 şüpheliden 5’inin tutuklandığı, 10’u hakkında adli kontrol kararı verildiğini belirtti.

İki ilde 'tefeci' operasyonu: 5 kişi tutuklandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Ankara ve Kayseri’de tefecilik suçu işleyenlere yönelik operasyonda yakalanan 15 şüpheliden 5’inin tutuklandığını, 10’u hakkında adli kontrol kararı verildiğini belirtti.

’30 MİLYON LİRA HAKSIZ KAZANÇ ELDE ETTİLER’

Tefecilere “göz açtırmayacaklarını” vurgulayan Yerlikaya, şunları kaydetti:

“Mağdurlardan zorla çek ve senet aldıkları ve bu çek-senetler hakkında icra takibi başlatarak haciz yoluyla mağdurların mal varlıklarını ele geçirdikleri, mağdurlardan yüksek faiz karşılığı vermiş oldukları parayı tahsil etmek için iş yerlerine ve ikametlerine giderek baskı altına aldıkları ve tehdit ettikleri belirlendi. 93 ayrı tefecilik olayında 107 mağdurdan ilk belirlemelere göre yaklaşık 30 milyon lira haksız kazanç elde ettikleri, gruplar halinde hareket eden şüphelilerin kendilerine faizli para talebi geldiğinde mağdurun ödeme açısından güvenilir olup olmadığını birbirlerine sordukları ve mağdurları birbirlerine yönlendirerek kendi alacaklarını bir başka tefeciye borçlandırarak tahsil ettikleri tespit edilmiştir.”