Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Zümrüt Yerebakan ve Dilan Polat davasında yeni gelişme! Yeniden ifade verdi

Zümrüt Yerebakan ve Dilan

Zümrüt Yerebakan ve Dilan Polat davasında yeni gelişme! Yeniden ifade verdi. Zümrüt Yerebakan gibi etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı olan avukat Ahmet Gün, yeniden ifade verdi.

Zümrüt Yerebakan gibi etkin pişmanlıktan yararlanan Ahmet Gün’ün yeni ifadesini Polat çiftinin şu anki avukatları Hüseyin Kaya sosyal medya paylaştı.

Son Dakika: Dilan Polat davasında yeni gelişme! Yeniden ifade verdi
 • Kara para aklama iddialarının ardından haklarında soruşturma yürütülen Dilan ve Engin Polat hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet” suçlarından başlatılan soruşturma sürüyor.
Son Dakika: Dilan Polat davasında yeni gelişme! Yeniden ifade verdi - Resim : 1
 • Operasyon kapsamında toplam 24 şüpheli yakalanırken, 18 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlanarak Anadolu Adliyesine sevk edilmişti.
Son Dakika: Dilan Polat davasında yeni gelişme! Yeniden ifade verdi - Resim : 2
 • Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Sezgin Polat, Ahmet Gün, Can Doğu ve Can Polat’ın olduğu 12 kişi tutuklanırken, Zümrüt Yerebakan gibi 6 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.
 • Soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 2 şüpheli daha tutuklanmıştı.
 • Böylece soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 14 olmuş; 9 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.
Son Dakika: Dilan Polat davasında yeni gelişme! Yeniden ifade verdi - Resim : 3
 • Polat ailesi soruşturmasında en kritik isimlerden olan ve ailenin hem muhasebe işlerine bakan hem de avukatlığını yapan Ahmet Gün 5 Kasım’da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
Son Dakika: Dilan Polat davasında yeni gelişme! Yeniden ifade verdi - Resim : 4
 • Ahmet Gün, savcıya ifade vererek Zümrüt Yerebakan gibi etkin pişmanlıktan faydalanmak istemişti.
 • Zümrüt Yerebakan gibi etkin pişmanlıktan faydalanmak isteyen ve sonraki aşamalarda savcılık koordinesinde kolluk güçlerine her türlü yardıma hazır olduğunu söyleyen Ahmet Gün’ün ifadesi de ortaya çıkmıştı.
Son Dakika: Dilan Polat davasında yeni gelişme! Yeniden ifade verdi - Resim : 5
 • Avukat Ahmet Gün savcılık ifadesinde şu iddialarda bulundu:

“Zümrüt Yerebakan gibi etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak suretiyle ifade vermek istiyorum. Ben yaklaşık 3-4 yıldan bu yana soruşturmanın şüphelileri Polatlara ait şirketlerin mali müşavirliğini yapıyordum. Yaklaşık 2 yıl öncesine kadar muhasebe ücretini ödeyemiyorlardı, bazen de geç yatırıyorlardı.”

Son Dakika: Dilan Polat davasında yeni gelişme! Yeniden ifade verdi - Resim : 6
 • Soruşturma kapsamındaki tasfiye halindeki Fekben Plastik Gıda Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, tasfiye halindeki BYZGUN Güzellik Kozmetik İthalat İhracat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ve tasfiye halindeki Tekbaşer Metal ve Sanayi Mamulleri Ticaret Anonim Şirketi isimli firmaların sahte fatura düzenlemek için kurulduğunu ileri süren Gün, “Bu firmaların sahte fatura düzenlenmesi amacıyla devrini Sezgin Polat aldırmıştır. Bu firmaların naylon fatura kesen sahte firmalar olduğu konusunda Engin Polat’ın da bilgisi vardır.” dedi.
Son Dakika: Dilan Polat davasında yeni gelişme! Yeniden ifade verdi - Resim : 7
 • Polat ailesinin yeni avukatı Hüseyin Kaya, Ahmet Gün’e ait yeni ifadesini paylaştı.
Son Dakika: Dilan Polat davasında yeni gelişme! Yeniden ifade verdi - Resim : 8
 • Kaya o ifadeyi ‘Savcının hukuka aykırı ve zorla aldığı ve insanların tutuklu bıraktığı Ahmet Gün’ün gerçek itirafı’ notu ile paylaştı.
 • NE OLMUŞTU!

Zümrüt Yerebakan’a yurt dışına çıkış yasağı

Polat çifti soruşturmasında yeni

Polat çifti soruşturmasında yeni gelişme; Mali Müşavir Zümrüt Yerebakan serbest bırakıldı

Polat çiftine yönelik soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan Zümrüt Yerebakan yakalandı. Polat ailesinin şirketlerinin mali müşavirlerinden biri olan Zümrüt Yerebakan, çıkarıldığı hakimlikçe yurt dışı çıkış yasağı uygulanarak serbest bırakıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Engin Polat ve Dilan Polat haklarında “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi” “Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” ve “Vergi kanununa muhalefet” suçlarından soruşturma başlattı.

24 şüpheliden yakalanan 12 kişi tutuklanırken 10 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yakalama kararı olan mali müşavir Zümrüt Yerebakan bugün yakalandı.

Yerebakan savcılık ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Sulh Ceza Hakimliği, yurt dışına çıkış yasağı uyguladığı Zümrüt’ü serbest bıraktı.

Zümrüt Yerebakan tutuklandı (Zümrüt Yerebakan kimdir? Dilan PolatEngin Polat ve Sıla Doğu ile ilgisi ne?) mı?

Zümrüt Yerebakan tutuklandı (Zümrüt Yerebakan kimdir? Dilan PolatEngin Polat ve Sıla Doğu ile ilgisi ne?) mı?

Sosyal medyada yayınladığı paylaşımlar ile dikkatleri üzerine çeken Dilan PolatEngin Polat çifti gözaltına alındı. 

Zümrüt Yerebakan tutuklandı (Zümrüt Yerebakan kimdir? Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu’nun ortağı..?) mı?

Konuşulan isimler arasında adı geçen Zümrüt Yerebakan’ın kim olduğu araştırılmaya başlandı. Peki, Zümrüt Yerebakan kimdir? Zümrüt Yerebakan nereli? Zümrüt Yerebakan kaç yaşında? Zümrüt Yerebakan mesleği ne? İşte merak edilenler…

Zümrüt Yerebakan kimdir?

Zümrüt YerebakanDilan Polat’ın şirket ortağı ve yakın arkadaşıdır. Zümrüt Yerebakan, 1992 yılında İzmir’de doğmuş ve Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Sosyal medyada yayınladığı paylaşımlar ile dikkatleri üzerine çeken Dilan PolatEngin Polat çifti gözaltına alındı. Konuşulan isimler arasında adı geçenZümrüt Yerebakan’ın kim olduğu araştırılmaya başlandı. 

Peki, Zümrüt Yerebakan kimdir? Zümrüt Yerebakan nereli? Zümrüt Yerebakan kaç yaşında? Zümrüt Yerebakan mesleği ne? İşte merak edilenler…

Zümrüt Yerebakan tutuklandı (Zümrüt Yerebakan kimdir? Dilan PolatEngin Polat ve Sıla Doğu ile ilgisi ne?) mı?

Kara para aklama, vergi kaçırma iddialarıyla Türkiye’nin gündemin düşmeyen Dilan Polat ve Engin Polat çifti bu sabah gözaltına alınmıştı. Dilan Polat’ın gözaltına alınmadan saatler önce yapmış olduğu paylaşım ise sosyal medyada çok konuşuldu. Öte yandan operasyona yönelik yeni detaylar ortaya çıktı. Polat çiftine yönelik gece yapılan operasyonda evde yapılan aramada tapu ve faturaların da içerisinde bulunduğu 80 sayfa evrak ele geçirildi.

Zümrüt Yerebakan ne yaptı? Zümrüt Yerebakan tutuklandı (Zümrüt Yerebakan kimdir? Dilan PolatEngin Polat ve Sıla Doğu ile ilgisi ne?) mı?

Zümrüt Yerebakan’ın evinde yapılan aramalarda 10 bin dolar ele geçirilmiştir. Zümrüt Yerebakan’ın, Dilan Polat’ın sahte fatura yöntemiyle para aktardığı şirketlerden birinin ortağı olduğu öne sürülmektedir.