Pazar, Ekim 1, 2023

YKS tercih sonuçları son dakika açıklandı duyurusu için gözler ÖSYM’de! YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2023? Üniversite yerleştirme sonucu sorgulama (sonuc.osym.gov.tr)

Son Dakika YKS tercih sonuçları açıklandı duyurusu için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 27 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında alınan üniversite tercihleri için sonuçlar bekleniyor. Hedefledikleri bölüm ve üniversiteye göre listelerini hazırlayan adaylar ÖSYM ve YÖK tarafından kazandıkları bölümlere yerleştiriliyor. YKS tercih sonuçları açıklandı mı 2023 sorusu milyonlarca adayın gündeminde. ÖSYM’nin sonuç açıklama sistemi (sonuç.osym.gov.tr) üzerinden açıklanacak yerleştirme sonuçları sorgulama işlemleri ardından herhangi bir programa yerleşemeyen adaylar ek tercih dönemini değerlendirecek. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, bugün açıklanır mı? İşte, detaylar…

YKS tercih sonuçları ÖSYM açıklaması ile bekleniyor. 8 Ağustos’ta biten tercih işlemleri sonrası araştırmalar hız kazandı. 2 yıllık veya 4 yıllık önlisans ve lisans bölümlerine yerleşmeyi bekleyen adaylar kazandıkları üniversiteye göre KYK yurt ve burs seçeneğini de değerlendirecek. YKS üniversite yerleştirme sonuçları 2023 ÖSYM’nin son dakika açıklamasını bekliyor. Açıklamanın ardından kayıt işlemleri için harekete geçilecek. Peki, 2023 YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı, bugün açıklanır mı? İşte, üniversite yerleştirme sonuçları tarihi hakkında merak edilenler…

YKS TERCİH DÖNEMİ TAMAMLANDI!

27 Temmuz tarihinde başlayan YKS tercih işlemleri 08 Ağustos 2023 tarihinde saat 23.59’da sona erdi.

Aldıkları sözel, sayısal ve eşit ağırlık puanına göre listelerini hazırlayan adaylar ÖSYM sistemine hazırladıkları listeleri kaydetti.

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2023?

YKS yerleştirme sonuçları bekleniyor. Ancak sonuç tarihine ilişkin ÖSYM‘den bir açıklama gelmedi. Üniversite yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair elektronik kayıt tarihlerine bakarak ortalama bir tarih elde etmek mümkün.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR