Pazar, Ekim 1, 2023

YEŞİLÇAMIN USTA OYUNCULARINA ONUR ÖDÜLÜ…

TÜRK SİNEMASININ DUAYENLERİNE YOZGAT’TAN ONUR ÖDÜLÜ…

EDİZ HUN, HÜLYA KOÇYİĞİT, PERİHAN SAVAŞ VE MERAL ÇETİNKAYA

2.ULUSLARARASI BOZOK FİLM FESTİVALİ’NDE…

25-28 Ekim tarihlerinde Yozgat’ta gerçekleşecek olan 2.Uluslararası Bozok Film Festivalinde Yozgat BozokÜniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan  Açılış gecesindeki törende Ediz Hun ve Perihan Savaş‘a, kapanış Ödül gecesindeki törende ise Hülya Koçyiğit ve Meral Çetinkaya’ya Onur Ödülleri takdim edilecek.  

Bu yıl ilk kez Yozgat’ın ünlü yazarı Mehmed Said Fenni adına Mehmet Said Fenni Özgün Senaryo Ödülü ve Yozgat’ın önemli müzisyeni Nida Tüfekçi adına’da En İyi Özgün Film Müziği ödülleri verilecek.

Festivalin fikir hakki ve yürütücüsü Sinema OkuryazarlarıDerneği, festival Yönetmeni Öğretim Görevlisi Batuhan Kalaycıise yaptığı açıklamada; ‘’Türkiye’nin farklı şehirlerinden seçilen 50 sinema alanında çalışmalar yapan üniversite öğrencilerinintüm masrafları karşılanmak şartıyla festivale katılabilecek  vetüm filmleri izleyerek bir filme Gençlik Jürisi Oyu vereceğiz’’ dedi.

Avrupa’nın 14 farklı ülkesinden festivale gelecek olan ve yaşları 18-30 arası değişen 50 sinema Tv öğrencisi ve çalışanı da festivale katılırken, Gençlik jürisi ile ortak çalışmalar gerçekleştirecek olan katılımcılar Yozgat’ta kısa filmler ve belgeseller’de çekebilecek.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR