Cuma, Haziran 2, 2023

WhatsApp’tan yeni özellik: Dolandırıcıların hoşuna gitmeyecek

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, geliştirdiği yeni bir özellikle, herkesi büyük bir dertten kurtaracak. Android için WhatsApp beta 2.23.10.7 sürümünde bulunan yeni özellik dolandırıcıların kurbanı olma riskinizi azaltacak.

WhatsApp'tan yeni özellik: Dolandırıcıların hoşuna gitmeyecek

WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme sunarak sürümü 2.23.10.7’ye yükseltti. Bu yükseltmeyle birlikte WABetaInfo tarafından, WhatsApp’ın insanların dolandırıcıların kurbanı olma riskini azaltacağı söylenen özelliği de dikkatleri üzerine çekti.

WHATSAPP’IN YENİ ÖZELLİĞİ
WABetaInfo, bu güncellemede WhatsApp’ın bilinmeyen aramaları susturmak için yeni bir gizlilik özelliği yayınladığını paylaştı. Kaynağın aktardığına göre, bu özellik bazı beta test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor ve kullanıcılar bilinmeyen aramaları sessize alabiliyorlar.

Paylaşılan ekran görüntüsüne göre ise bu seçenek WhatsApp > Ayarlar > Gizlilik menüsü içinde yer alıyor.

“İNSANLARIN DOLANDIRICILARIN KURBANI OLMA RİSKİNİ AZALTIYOR”
Kaynağın ifadesine göre, bu özellik ile WhatsApp, insanlara aldıkları çağrılar üzerinde daha fazla kontrol sunmak için yeni bir araç sunuyor ve insanların dolandırıcıların kurbanı olma riskini azaltıyor.

Ancak yine kaynağın ifadesine göre, bu tarz aramalar ( bilinmeyen numaralardan gelen aramalar) “Aramalar” sekmesinde ve bildirim merkezinde gösterilmeye devam edecek.

Bilinmeyen aramaları susturma özelliği, Google Play Store’dan Android için WhatsApp beta’nın en son sürümünü yükleyen bazı beta test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Önümüzdeki günlerde ise daha fazla kullanıcıya ve nihayetinde herkesin kullanımına sunulması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR