Cumartesi, Eylül 23, 2023

Ümraniye’de Beyaz eşya mağazası yetkililerine soruşturma! Ünlü Marka’nın adını kullanarak mağdur etmişler: “Philips’in ana bayisiyiz” demişler…

Ümraniye’de Beyaz eşya mağazası yetkililerine soruşturma! Ünlü Marka’nın adını kullanarak mağdur etmişler: “Philips’in ana bayisiyiz” demişler…

Ünlü Marka’nın adını kullanan beyaz eşya mağazasına yönelik soruşturma başlatıldığı bilgisine ulaşıldı. “Philips’in ana bayisiyiz” diyerek, mağdur etmişler!

İstanbul Ümraniye İlçesindeki Alemdağ Caddesinde bulunan beyaz eşya mağazası “PLANİZER ORGANiZASYON İÇ VE DIŞ TiCARET LİMİTED ŞİRKETİ” unvanı ve “ELECTROSTORE” tabela isimli firmaya suç duyurusunda bulunulduğu açıklandı. 

Ümraniye Alemdağ caddesi üzerindeki Beyaz eşya mağazası yetkililerine soruşturma! Ünlü Marka’nın adını kullanarak mağdur etmişler: “Philips’in ana bayisiyiz” demişler… 

Ümraniye Alemdağ caddesinde bulunan beyaz eşya firmasına “Nitelikli Dolandırıcılık” suçlaması ile soruşturma  başlatıldığı ortaya çıktı.

Mağdur T.A.’nın suç duyurusuna ilişkin edinilen bilgiye göre, ’ELECTROSTORE’ isimli Ümraniye’de beyaz eşya mağazasından dev ekran bir TV ünitesi aldığını ve garanti süresinin 4 yıla kadar uzatılmasını talep ettiğini ancak, mağaza sahibi A.Ü. ile oğlu T.K.Ü. isimli firma yetkilisinin, ‘Philips’in ana bayisiyiz’ diyerek, garanti süresini boşu boşuna uzatmanıza gerek yok, zaten biz “Philips’in ana bayisiyiz, servis hizmetini ücretsiz olarak vereceğiz, şeklinde, sözlü olarak taahhütte bulunmuşlar. Mağdur T.A.’ya göre bu taahhüt-sözü veren A.Ü. ile oğlu T.K.Ü. olduğu vurgulandı.

Ürün arıza yapınca servis istedim ancak kandırıldığımı anladım: ürün defolu çıktı!

Mağdur vatandaş T.A. sözlerini şöyle sürdürdü, ‘Ümraniye’deki beyaz eşya mağazasından aldığı TV ünitesinin bozulduğunu ve bu nedenle de mağaza sahibi A.Ü. ile oğlu T.K.Ü.’yü aradığını ancak, yetkililerin telefona cevap vermedikleri, bu nedenle Ümraniye’deki beyaz eşya mağazasına gittiğini ancak tarafların yine oylayıcı yalanlara başvurarak servis hizmetinde bulunamadıklarını ifade etti.’

Servis hizmeti vermeme nedenlerini soran mağdur T.A.’ya; “ürünün bir yıllık garanti süresini bir hafta arayla bittiğini, bir de ünlü marka ‘Philips’ ana bayiliğini bıraktıklarını ve artık servis hizmeti vermeyeceklerini söyleyerek, yardımcı olamayacaklarını ilettiler.”

“Servis ücretini öderseniz yardımcı oluruz” dediler

Mağdur T.A. açıklamalarını şöyle tamamladı:’Ümraniye’de beyaz eşya mağazası’ yetkilileri, defolu-arızalı ürünü ancak belli bir ücret karşılığında servise gönderebileceklerini belirttiler. Ürün arıza yapınca “defolu” olduğunu anladım. Servis ücretini öderseniz yardımcı oluruz” dediler. Çevre esnaflardan ve ortak tanışlarımızdan şahitlerim de var.

Diğer meslektaş esnaflar da kınadı

Ümraniyede beyaz eşya mağazası’ olan başkaca firmalar da, bu tip mağduriyetlerin mutlaka giderilmesi noktasında görüş bildirdiler. “Böyle art-kötü niyetli esnaflar yüzünden bizlerin de adı lekeleniyor” şeklinde yorumlar yaparak olayı kınadıkları bilgisine ulaşıldı.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR