Cumartesi, Eylül 30, 2023

Uğurcan’a Avrupa’dan yakın ilgi

Uğurcan’a Avrupa’dan yakın ilgi

Trabonspor’da gösterdiği performansla kaptanlığa kadar yükselen başarılı kaleci Uğurcan Çakır için Villareal ve Roma’nın yakın ilgisi bulunuyor. Başkan Ertuğrul Doğan’ın da geçtiğimiz günlerde Avrupa transferine izin verdiği Milli kaleci, gelen teklifleri değerlendirmeye alacak.

Trabzonspor’da gösterdiği performansla alt yapıdan A takıma kadar çıkan tecrübeli kaleci Uğurcan Çakır, takım kaptanı olarak iki sezondur Fırtına’nın en önemli isimlerinin başında geliyor. Kariyerinde genç yaşında birçok başarıya imza atan Milli kaleci Trabzonspor’un uzun süredir ulaşamadığı şampiyonluk sevincine ulaşmasında baş kahramanlardan olmuştu.

İlk olarak formayı Onur Recep Kıvrak’tan alan kaleci 2018-2019 sezonunda Trabzonspor’un kalesinin 25 karşılaşmada korumuştu. Devam eden 4 sezonda da Bordo-Mavililerin ilk 11’deki yeri değişmeyen tek oyuncusu olan Uğurcan Çakır, 4 sezonda 150 karşılaşmanın üzerine maça çıktı. Geride kalan sezonda gösterdiği performansla eleştirilere maruz kalan Milli kaleci, Fırtına’nın inişli çıkışlı performansının ardından taraftar tarafından beğenilmemişti. Sezonun sonunda adı birçok takımda anılan tecrübeli kaleci için özellikle Galatasaray iddiaları bir süre gündemde kaldı.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR