Çarşamba, Haziran 7, 2023

Twitter’ın CEO’su Elon Musk görevini bıraktı! Yerine kim geldi? Twitter’ın yeni CEO’su kim?

Elon Musk, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Twitter CEO’luğu görevi için yeni bir ismi işe aldığını duyurmuştu. Musk’un yaptığı açıklamalara göre Twitter’ın yeni CEO’su Linda Yaccarino olduğu öğrenildi.

Twitter'ın CEO'su Elon Musk görevini bıraktı! Yerine kim geldi? Twitter'ın yeni CEO'su kim?

Twitter’ın Üst Yöneticisi Elon Musk, ürün tasarımı ve yeni teknolojiye odaklanacağını duyurdu. Bu kapsamda Twitter CEO’luğunu bırakan Musk, yerine gelen ismi de duyurdu. Musk, Twitter‘ın yeni CEO’sunun Linda Yaccarino olduğunu açıkladı. 

Kendisi ürün tasarımı ve yeni teknolojiye odaklanırken Yaccarino’nun da iş operasyonlarını yürüteceğini belirten Musk, “Bu platformu her şey uygulaması olan ‘X’e dönüştürmek için Linda ile çalışmayı dört gözle bekliyorum.” ifadesini kullandı.

Yaccarino, Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Çalışmanın Geleceği Görev Gücü’nün başkanı olarak görev yapıyor.

DÜN DUYURMUŞTU!
Musk, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Twitter için yeni bir CEO’yu işe aldığını ve yeni CEO’nun yaklaşık 6 hafta içinde görevine başlayacağını açıklamıştı.
Yeni CEO’nun ardından şirketteki görevinin ne olacağına da değinen Musk, kendi rolünün Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknolojiden Sorumlu Başkan (CTO) olacağını, ürün, yazılım ve hizmetleri denetleyeceğini belirtmişti.

Musk’ın paylaşımından yeni CEO’nun kadın olacağı anlaşılırken isim verilmemişti.

Elon Musk, geçen yıl aralıkta, Twitter’daki CEO’luk görevinden istifa edip etmeme konusunda anket başlatmış ve çıkan sonucu kabul edeceğini bildirmişti.

ANKET SONUÇLARI İSTİFAYA SÜRÜKLEDİ
Musk’ın anketinde 17 milyon 500 binden fazla kişi oy kullanmıştı. Anket sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 57,5’i Musk’ın ayrılması, 42,5’i ise devam etmesi yönünde tercihini ortaya koymuştu.

Musk, şirketin yöneticiliğini üstlenecek kadar “aptal” birini bulur bulmaz Twitter CEO’luğu görevinden istifa edeceğini, sonrasında sadece yazılım ve sunucu ekiplerini yöneteceğini belirtmişti.

Twitter'ın CEO'su Elon Musk görevini bıraktı! Yerine kim geldi? Twitter'ın yeni CEO'su kim? - Resim : 2Bazı Tesla hissedarları, Twitter’ın Musk için dikkat dağıtıcı bir unsur haline geldiğine inanıyor ve Tesla’daki görevlerine odaklanamadığından endişe duyuyordu.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR