Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Esra Bezircioğlu: 31 Mart 2024 Yerel Yönetim Seçimleri ve…

Türkiye’deki yerel yönetimlerin belirlenmesi

Türkiye’deki yerel yönetimlerin belirlenmesi için 31 Mart 2024 Pazar günü yapılan Mahalli İdari Yerel Yönetim Seçimleri tamamlanmıştır. 

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) olarak; öncelikle seçimi kazanan tüm partileri, belediye başkanlarını ve yerel yöneticileri kutluyoruz.

2019 yılı yerel seçimlerinde seçilen kadın il belediye başkan sayısı 4 iken, 2024 yılında bu sayı 11’e yükselmiştir. Seçilen tüm kadın belediye başkanlarına da görevlerinde başarılar diliyoruz. 

Görevi süresince tüm yerel yöneticilerin; toplumsal barış ve uzlaşmayı sağlayacaklarına, yerel sorunlara hassasiyetle yaklaşacaklarına gönülden inanıyoruz. Yeni dönemde; kadın dostu bir belediyecilik anlayışı ile çalışmalar sürdürmelerini, kadınların ekonomik ve sosyal konumlarının güçlendirilmesi için kadın istihdamı ve kadın girişimciliğini destekleyecek politikalar ile projeler üretmelerini diliyoruz.

Her zaman olduğu gibi yerel yönetimlerin yeni döneminde de proje ve iş birliklerine açık olduğumuzu, KAGİDER etkisi ve tüm Türkiye’deki kadınların gücüyle belediyecilik faaliyetlerinde yerel yöneticilerin destekçisi olacağımızı belirtmek isteriz. 

Esra Bezircioğlu Kimdir?

1977 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği mezunudur. Evli, iki çocuk annesidir. Kariyerine henüz öğrenci iken, 1997 yılında Yurtseven Şirketler Grubunda başladı.

Sırasıyla ve hiç ara vermeden,1998 yılında Canon – Hesmak’da 2003 yılında Fujitsu’da,

2004 yılında Konica Minolta – Transteknik Holding’de üst düzey yöneticilik görevleri aldıktan sonra, işletmeciliğe başlayan Esra Bezircioğlu, 2006 yılında Tek Bilişim’in ve 2015 yılında da Edalp Bilişim’in kuruluşuna imza attı. 2023 yılıitibarı ile ofis makineleri, dokümantasyon yönetimi, teknoloji danışmanlığı, satış ve şirket yönetiminde öne çıkan iş tecrübesinin 25. Yılını sürdürmektedir.Uluslararası fonlarda girişimcilik destekçisi yatırımları bulunan Esra Bezircioğlu, STK’lar ve gönüllülük esaslı çalışan derneklerde faal görevler sergilemektedir. 2010 Yılında, Kadın Girişimciler Derneği’ne üye olmuş ve son 8 senedir yönetim kurullarında aktif görev almıştır.