Pazar, Ekim 1, 2023

TOKİ KONUTLARINDA ÇALIŞAN İŞÇİ SUREYİLER’E DİKKAT! ÜLKEMİZE ‘KARA BÜYÜ’ YAPIYORLAR! TALİMATI ‘BEŞŞAR ESAD’ VERİYOR…

ÖZEL HABER-İSTANBUL

Urfa, Kahramanmaraş, Aksaray ve Konya gibi bazı illerdeki TOKİ binalarında çalışan Suriyeli işçiler tarafından “kara büyü” denilen bazı kötü maksatlı eylemler yapıldığı ortaya çıktı. 

Konya’nın Meram bölgesinde bitmek üzere olan bir TOKİ projesine ait inşaatın yatak odasındaki üst pervazından çıkan kağıtların Suriye Nusayriliğinin tarihçesinden gelen kara büyü geleneğinden olduğu anlaşıldı. Maksadı Rafizilik geleneğinden gelen sapkınlık, asırlardır Ehl-i sünnet itikadın düşmanı ola gelmiştir.

ÜLKEMİZE ‘KARA BÜYÜ' YAPIYORLAR! TALİMATI ‘BEŞAR ESAD’ VERİYOR

Asırlardır şeytani bir temeli olan sentezlenmiş ve Şia düşüncesinin tarihsel geleneğini günümüzde Kabala ile birleşerek, sunni itikadına yönelik düşmanlığı bir amaç edinmiş ve sistematik olarak kara büyülerle her fırsatı değerlendirdikleri biliniyor!

Sünni Suriyelilerin mecburi olarak göçe uğrayanlar arasına sızmak suretiyle her türlü misyonel faliyetleri yürütmektedirler. Bu tip insanlar casusluk faaliyeti ile de düşmanlık yaparak masum olan kesimi de kendi kötü eylemlerinin içine katmışlardır.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın talimatı ve özel bütçeyle desteklediği iddialar arasında!

Suriyeli diye düşmanlık tohumunu ülkede içimize sokmuşlar. Amaçları kara büyü denilen eylem ile Sünni düşmanlığında her bir ailemize bu tür girişimlerle fitneye kapı açarak karışıklık oluşmasına neden olmuştur. Bu durumun Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın talimatı ve özel bütçeyle desteklediği iddialar arasında!

Bölgede yaşayan Aileler de yaşadıkları olumsuzluklara anlam veremiyor!

Bir çok aile manen ve içsel olarak huzursuz ve bu huzursuzluklara neden olan uğursuzlukların da sebepi bilinmemektedir. Söz konusu içinde bulunan hayatı yaşamakta ve bu yaşananlara da bir türlü anlam verememektedir.

Konya’da yaşayan bir vatandaş yaşananlar nezdinde içine düşen şüphe ile evin tüm odalarına ve özelliklede yatak odasının bakıyor ki, odanın üst pervazın kenarından açıkta kalmış bir yerde ‘Arapça‘ yazılar görünce, pervazın tamamını söküyor ve karşılaştığı manzara karşısında hayretler içinde kalıyor. 

Kitlesel güçte yapılan büyülerin eğitimini almışlar!

Söz konusu inşaatların Devlet nezdinde ihale edilerek yüklenici firma statüsünde şirketin bünyesinde bulunan taşeron Suriyeli Nusayrilerin yaptığı bu eylemler, milyonlarca insanımızın yuvasının dağılmasına sebep olduğu iddialar arasında! Bu toptancı düşmanlık, Suriye Nusayri Baas rejiminin sistematik bir ajanlık ve istihbarat oyunu olduğu söyleniyor! Kitlesel güçte yapılan büyülerin eğitimini almışlar…

Suriyeliler bu kişileri deşifre etmek suretiyle en yakın kolluk kuvvetlerine bildirmeli!

Bir diğer önemli iddia da Devletimize ait bazı vakıf restorasyonunda ki medrese, köprü, türbe gibi inşaatlarda, yine aynı Nusayriler çalışmakta. Tümcül olarak “Suriyeliler kötü, ülkeden defolup gitsinler” şeklinde bir algıya mahal veriliyor. Suriyeliler de kendi içinde bu tip kişileri deşifre etmek suretiyle açığa çıkarıp yargıya veya en yakın kolluk kuvvetlerine bildirmeli. Aksi taktirde kendileri de zan altına kalacak. 

Bu yaşananlar araştırılmalı ve suçlular tespit edilerek gerekli cezalar verilmelidir!

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Ünlü Hukukçu Profesör Seyithan Deliduman şunları ifade etti: habere konu hususlar hiçbir şekilde çalışan işçilerin hak ve yetkileri kapsamında olan bir husus değildir; “aksine, bu eylemleri gerçekleştirilenler suç işlemektedirler bunların tespit edilip gerekli cezaların verilmesi büyük önem arz etmektedir.

Buna göre; Söz konusu eylemler Türkiye Cumhuriyeti vatan sınırları içerisinde gerçekleştirildiğinden, yapan şahısların başta Türk Ceza Kanunu ve  677 sayılı kanun uygulanarak gerekli cezaların verilmesi gerekir.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR