Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ticaret Bakanlığı: Dijital platformlara 166 milyon lira ceza kestik

Ticaret Bakanlığı, bu yıl

Ticaret Bakanlığı, bu yıl TV yayını, kişiye özel film, dizi, belgesel, komedi, spor vb. yayın ve içerik hizmeti sunan dijital abonelik platformları hakkında şikayetler olduğunu belirterek, bu kapsamda; ilgili kuruluşlara 166 milyon TL tutarında idari para cezası düzenlendiğini açıkladı.

Ticaret Bakanlığı: Dijital platformlara 166 milyon lira ceza kesildi

Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, yıl içerisinde bakanlığa tüketiciler üzerinden ulaşan televizyon yayını, kişiye özel film, dizi, belgesel, komedi, spor gibi yayın ve içerik hizmeti sunan dijital abonelik platformları hakkındaki şikayetlerle ilgili incelemeler başlatıldı.

‘HAKSIZ KAZANÇ ELDE EDİYORLAR’

Müfettişlerce yapılan denetimlerde, “dijital platformlara abone olan tüketicilerin talep ve onayları alınmaksızın sözleşmelerinin yenilendiği, tüketicilerin rızası dışında kredi kartlarından para tahsil edildiği, abonelikten çıkmak isteyen tüketicilerin isteklerinin süresi içerisinde yerine getirilmediği, haksız bir şekilde ücret alınmaya devam edildiği, eksik iade ücreti ödenerek tüketicilerin mağdur edildiği” tespitlerine yer verildi.