Cumartesi, Eylül 23, 2023

Tarkan’dan Akbelen Ormanı’nda direnenlere destek: Doğayı rahat bırakın artık

Tarkan'dan Akbelen Ormanı'nda direnenlere destek: Doğayı rahat bırakın artık

Megastar Tarkan, sosyal medya hesaplarından Akbelen Ormanı’nda kesimi durdurmak isteyen köylülere jandarmanın biber gazlı TOMA saldırısına tepki gösterdi. Tarkan, paylaşımına “Doğasına sahip çıkmaya çalışan bu güzel insanları mağdur etmeyin, duyun artık.” notunu düştü. Ayrıca Tarkan, Greenpeace, WWF, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin paylaşımlarını da alıntıladı.

Muğla’nın Milas ilçesindeki Akbelen Ormanı’nda açılmak istenen kömür madenine karşı İkizköylülerin doğa nöbeti tuttuğu alana bu sabah saat 05:30’da çok sayıda jandarma ve TOMA sevk edildi ve bölgedeki ağaçlar kesilmeye başlandı. Jandarma, zeytin ve çam ağaçlarının kesildiği bölgeye gitmek isteyen İkizköylülere ve çevrecilere izin vermedi. Köylüler, jandarmaya “Barikatı aç” sloganıyla karşılık verdi.

Megastar Tarkan ise, Akbelen Ormanı’nda kesimi durdurmak isteyen yaşam savunucularına, jandarmanın biber gazlı TOMA saldırısına tepki gösterdi. Hem Twitter hem de Instagram hesabından yaptığı paylaşımda; ”Doğasına sahip çıkmaya çalışan bu güzel insanları mağdur etmeyin, duyun artık” dedi.

8 kişinin gözaltına alındığı 4 kişinin de yaralandığı jandarma saldırısının ardından bir köylünün gözyaşları içinde çektiği videoyu paylaşan Tarkan, şu ifadeleri kullandı:

“İklim krizi her gün daha şiddetlenirken, bize kırmızı alarmlar verirken, dünya her gün daha yaşanmaz bir yere dönüşürken rant için ormanlar kesilmeye devam ediliyor. Aklım almıyor. Ne için? Para için. Doyun artık. Doğayı rahat bırakın artık. Doğasına sahip çıkmaya çalışan bu güzel insanları da üzmeyin, mağdur etmeyin, duyun artık. #AkbeleneDokunma #DoğayaDokunma…”

1690236491322-screenshot-10.png

Aynı zamanda Greenpeace, WWF, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin paylaşımlarını da alıntılayarak Akbelen Ormanları’nın kesilmesine tepki gösteren Tarkan, birçok paylaşım yaptı.

Tarkan’ın WWF Türkiye’yi alıntıladığı paylaşımı şöyle;

1690236594090-screenshot-11.png

Tarkan’ın Greenpeace Türkiye’yi alıntıladığı paylaşımı şöyle:

1690236641541-screenshot-12.png
İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR