Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tahliyeden önce köyünü terk eden Ogün Samast’ın ailesi konuştu: Almaya gitmedik

Gazeteci Hrant Dink’in katili

Gazeteci Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın dün sessiz sedasız cezaevinden tahliye edilmesinin ardından gazetecilere konuşan Samast’ın babası Ahmet Samast’ın, oğlunu almaya gitmediğini öğrenildi. Baba Samast, “Nasıl gittiyse öyle gelsin. Ben almaya gitmedim” ifadesinde bulundu. Ayrıca, Samast’ın ailesinin tahliyeden birgün önce sessizce köyden ayrıldığı öğrenildi.

Tahliyeden bir gün önce köyü terk eden Ogün Samast'ın ailesi konuştu: Biz almaya gitmedik

Ogün Samast’ın babası, oğlunun 15 Kasım’da Bolu’daki cezaevinden tahliye olmasının ardından Trabzon’daki aile evine gitmediğini belirterek, “Ben almaya gitmedim. Nasıl gittiyse öyle gelsin” dedi.

Hrant Dink’i öldüren Ogün Samast, 16 yıllık cezasının ardından dün cezaevinden tahliye edildi. Demirören Haber Ajansı’na göre, Samast’ı cezaevi kapısında ailesi karşıladı, ancak edinilen bilgiye göre tahliye bilgisi gazetecilere geç verildiği için Samast’ın çıkışı görüntülenemedi.

10Haber’den Hazar Dost’a konuşan Ogün Samast’ın babası Ahmet Samast, “Ben almaya gitmedim. Nasıl gittiyse öyle gelsin” diyerek konuşmak istemediğini belirtti ve başka bir soruya cevap vermeden telefonu kapattı.

Ogün Samast’ın abisi Ümit Samast’a ulaşıldığında, Ümit Samast’ın “Ogün’ü bulursanız konuşursunuz” şeklinde konuştuğu belirtildi. 10Haber’in ulaştığı kaynaklara göre, tahliye olduktan sonra Samast’ın ailesiyle Bolu’dan ayrıldığı söyleniyor, ancak Trabzon’daki babaevine dönmediği ifade ediliyor.

AİLE 14 KASIM’DA KÖYDEN AYRILMIŞ

Çal Camili Köyü muhtarı Aziz Demir, yaptığı açıklamada, Samast ailesinin 14 Kasım’da sessiz sedasız köyden ayrıldığını belirtirken, “Kimseye bir şey demediler. Çok iyi insanlardır, yıllardır komşularımız” dedi. Demir, ailenin köye gelmediğini ve emniyetin arayarak bilgi almak istediğini ancak onlara da gelmediklerini ifade etti.

CEZA VE TEVKİFELERİ’NDEN AÇIKLAMA

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün açıklamasına göre, 16 yıl 10 aydır cezaevinde bulunan Samast’ın 2020’de tahliye olması bekleniyordu. Ancak başka bir suç nedeniyle cezaevinde kaldığı belirtiliyor. İyi hal indirimine tepkilerin ardından yapılan açıklamada, Samast’ın denetimli serbestlik hakkına rağmen yararlandırılmadığı ve şartlı tahliyesinin 15 Kasım 2023’te gerçekleştiği ifade ediliyor.