Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Son Dakika: Yılbaşında düzensiz göçmenlere yönelik “Kalkan-6” operasyonu: 121 kişi yakalandı

Son Dakika: İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,

Son Dakika: İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzensiz göçmenlere yönelik yılbaşı gecesi düzenlenen “Kalkan-6” operasyonunda 121 düzensiz göçmenin yakalandığını bildirdi.

  • Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, insan kaçakçılığı yaparak, Türkiye’yi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan insan tacirlerine fırsat vermeyeceklerini belirtti.
Son Dakika: Yılbaşı gecesinde düzensiz göçmenlere yönelik "Kalkan-6" operasyonu: 121 kişi yakalandı - Resim : 1
  • Bu kapsamda İstanbul, Ankara ve İzmir’de sahada görev yapan polis, jandarma ve sahil güvenlik ekiplerince 59 Mobil Göç Noktası aracında denetimler yapıldığını ifade eden Yerlikaya, 5 bin 179 kişinin göç noktalarında kontrol edildiğini ve 121 düzensiz göçmenin yakalandığını bildirdi.
Son Dakika: Yılbaşı gecesinde düzensiz göçmenlere yönelik "Kalkan-6" operasyonu: 121 kişi yakalandı - Resim : 2
  • İstanbul’da 20 sabit, 32 gezici olmak üzere 52 Mobil Göç Noktası aracında 156 uzman personelin görev aldığını aktaran Yerlikaya, “Bağcılar, Bakırköy, Beşiktaş, Beyoğlu, Esenyurt, Fatih, Kadıköy, Şişli ve Ümraniye ilçelerinde toplumsal alan, meydan, park, metro ve metrobüs çıkışında denetimler yapıldı.” bilgisini verdi.
Son Dakika: Yılbaşı gecesinde düzensiz göçmenlere yönelik "Kalkan-6" operasyonu: 121 kişi yakalandı - Resim : 3
  • Düzensiz göçle mücadelenin azim ve kararlılıkla sürdürüleceğinin altını çizen Bakan Yerlikaya, “Operasyonları ve denetimleri koordine eden valilerimizi, denetimleri yapan jandarmamızı, polisimizi, sahil güvenliğimizi ve Göç İdaresi Başkanlığımızdaki personelimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin.” ifadelerini kullandı.
Son Dakika: Yılbaşı gecesinde düzensiz göçmenlere yönelik "Kalkan-6" operasyonu: 121 kişi yakalandı - Resim : 4