Perşembe, Haziran 1, 2023

SON DAKİKA! Ümit Özdağ’dan flaş açıklama! Kılıçdaroğlu ile görüşüp açıklayacağım

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Sinan Oğan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı desteklediğini açıklamasının ardından kendisinin kimi destekleyeceğini Kemal Kılıçdaroğlu ile yapacağı görüşmeden sonra duyuracağını söyledi. Ümit Özdağ yaptığı açıklamada, “saat 11’de Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile burada açıklama yapmayı planlıyoruz” dedi.

SON DAKİKA! Ümit Özdağ'dan flaş açıklama! Kılıçdaroğlu ile görüşüp açıklayacağım

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin hangi cumhurbaşkanı adayını destekleyeceğini bugün saat 12.45’te yaptığı konuşmada ne zaman duyuracağını açıkladı.

“KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞÜP AÇIKLAYACAK”
Özdağ, sürecin devam ettiğini, bugün akşam Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geleceğini ifade etti.

Özdağ, “Burada da şu ana kadar olumlu gelişen süreci son aşamada da olumlu gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Bunu başarabilirsek yarın saat 11’de Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile burada açıklama yapmayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

“KENDİ POLİTİK TERCİHİDİR”
Sinan Oğan’ın dün yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğini duyurması üzerine Ümit Özdağ “Sayın Sinan Oğan’ın açıklaması sadece kendi politik tercihidir. Bu açıklama Zafer Partisi’ni temsil etmemekte ve bağlamamaktadır” ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi’nin resmi Twitter hesabından da Cumhurbaşkanlığı seçimi ve ATA İttifakı hakkında şu açıklama yapıldı:
“Aziz Türk Milleti, Ata İttifakı, ortak karar alma ve hareket etme tercihlerinden vazgeçmiştir. Bugünden itibaren, taraflar sadece kendi adlarına karar alacaktır. Bu sebeple Zafer Partisi’nin kararını, Genel Başkanımız Prof. Dr. Ümit Özdağ, yarın saat 11.00’de düzenleyeceği basın toplantısında açıklayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur…”

NUMAN KURTULMUŞ İLE BİR ARAYA GELDİ
Ümit Özdağ dün ilk olarak AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile bir araya gelmişti. Numan Kurtulmuş, “Terörle mücadele ve göç sorunu olduğu konusunda hemfikiriz” diyerek görüşmenin gündem maddesini özetlerken, Suriyelileri gönderme konusunda ‘onurlu ve gönüllü bir geri dönüş’ vurgusu yaptı. Özdağ ise Kurtulmuş’un aksine “Suriyelilerin gönüllü geri dönüşü değil ‘gerekirse zorla’ gönderilmesini savunuyoruz” dedi.

SON DAKİKA! Ümit Özdağ'dan flaş açıklama! Kılıçdaroğlu ile görüşüp açıklayacağım - Resim : 1

KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE AKŞAM YEMEĞİNDE BULUŞTU
Özdağ daha sonra, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

SON DAKİKA! Ümit Özdağ'dan flaş açıklama! Kılıçdaroğlu ile görüşüp açıklayacağım - Resim : 2

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR