Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Son Dakika: Suudi Arabistan yetkilileri kulüplerimizi suçladı: Anlaşmaya uymaması üzücü oldu

Son Dakika: Galatasaray ve

Son Dakika: Galatasaray ve Fenerbahçe arasında normal şartlarda dün Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da yapılacak olan Süper Kupa finali kriz ortamı oluşmasından dolayı ertelendi. 2 kulüp ve TFF’nin ortak bildirisinin ardından organizatör şirkette açıklama yaptı. Şirket açıklamasında, “İki takım da anlaşmaya uymaması üzücü oldu ve bu da maçın yapılamamasına yol açtı.” ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Suudi Arabistan kulüpleri suçladı: Anlaşmaya uymaması üzücü oldu

30 Aralık 2023 08:20Son Güncelleme: 30.12.2023 08:49

  • 2023 Turkcell Süper Kupa maçı, karşılaşma öncesi yaşanan krizin ardından iptal edildi. Atatürk tişörtü ve pankartlarına onay verilmemesinin ardından Galatasaray ve Fenerbahçe maça çıkmayı reddetti. Ardından 2 büyük takım ve Futbol Federasyonu ortak bildiri yayınladı.
  • Maçın organizatörü olan ve Suudi Arabistan Devleti destekli turizm şirketi Riyadh Season, erteleme kararının ardından açıklama yaptı.

Son Dakika: Suudi Arabistan kulüpleri suçladı: Anlaşmaya uymaması üzücü oldu - Resim : 1

“İKİ TAKIM DA ANLAŞMAYA UYMAMASI ÜZÜCÜ”

Riyadh Season’dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

Öncelikle, kardeşimiz Türkiye Cumhuriyeti ile çeşitli alanlardaki yakın ilişkilerimizden duyduğumuz gururu vurgulamak isteriz. Bunların arasında spor sahaları da vardır.

Son Dakika: Suudi Arabistan kulüpleri suçladı: Anlaşmaya uymaması üzücü oldu - Resim : 2

Maçın, kapsamı dışında herhangi bir slogan olmaksızın spor yapılmasını gerektiren uluslararası futbol yönetmelikleri ve düzenlemelerine uygun olarak zamanında yapılmasını dört gözle bekliyorduk; özellikle de bu konu maç öncesinde yapılan hazırlık toplantıları çerçevesinde Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşüldüğü için ve uluslararası yönetmelikler ve düzenlemeler uyarınca bu maç için yönetmeliklerin gerekliliklerine uyulması gerektiğini vurguladığımız zamandan beri…

Son Dakika: Suudi Arabistan kulüpleri suçladı: Anlaşmaya uymaması üzücü oldu - Resim : 3

Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti’nin milli marşının çalınması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin sahip olduğu statünün tanınması için stadyum içinde ve tribünlerde Türk bayraklarının sergilenmesi konusunda anlaşmaya vardık.

Son Dakika: Suudi Arabistan kulüpleri suçladı: Anlaşmaya uymaması üzücü oldu - Resim : 4

Bu anlaşmaya rağmen, iki takım da anlaşmaya uymaması üzücü oldu ve bu da maçın yapılamamasına yol açtı.