Çarşamba, Haziran 7, 2023

Son dakika! SGK’dan açıkama geldi: EYT’lilerin bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Son dakika haberleri… Sosyal Güvenlik Kurumu bayram ikramiyelerinin yatacağı tarihi açıkladı. Kurum tarafından yapılan açıklamada “Nisanda gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan, aylık başlangıç tarihi 30 Nisan’dan önce olanların bayramı ikramiyeleri 9 Mayıs’ta ödenecek.” denildi.

Son dakika! SGK'dan açıkama geldi: EYT'lilerin bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Son dakika haberleri… Nisan ayında gelir ve aylık bağlama işlemi tamamlanan, aylık başlangıç tarihi 30 Nisan’dan önce olan vatandaşların bayramı ikramiyeleri 9 Mayıs’ta hesaplarına yatacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Nisan ayı içerisinde hak sahibi olan ancak Ramazan Bayramı ikramiyesi alamayanların ikramiyelerinin 9 Mayıs tarihinde yatırılacağını açıkladı.

SGK tarafından konuya dair yapılan açıklama şu şekilde:

“Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 5510 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat uyarınca gelir ve aylık ödemesi yapılanlara, bayramın içinde bulunduğu ayda gelir ve aylık alma şartıyla, Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiye ödenmektedir. 2023 yılı Mart ayı öncesinde gelir ve aylık almakta olanlar ile Mart ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemleri tamamlananların Ramazan Bayramı ikramiyeleri 14-19 Nisan 2023 tarih aralığında ödenmiştir. Nisan ayı içerisinde gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan ve aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesinde olan sigortalı ve hak sahiplerinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri ise 9 Mayıs 2023 tarihinde ödenecektir”

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR