Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Son Dakika: İsrail ile Filistin arasında saldırılar 4. gününde! İsrail, havadan da vurmaya başladı! Ölü sayısı her geçen saniye artıyor

Son Dakika: Hamas’ın Aksa

Son Dakika: Hamas’ın Aksa Tufanı adıyla 7 ekimde İsrail’e saldırmasıyla başlayan gerilim 4’üncü gününde kanlı bir savaş olarak devam ediyor. Filistin’i yerle bir eden İsrail cephesinde devlet başbakanı Binyamin Netanyahu, geri adım atmayacağı mesajını yinelerken her sivil hedef için bir esirin öldürüleceğini duyurdu. Gazze tam abluka altına alındı. Ortadoğu’da neler oluyor? Yıllardır süren İsrail-Filistin gerilimi 3. Dünya Savaşı’nı başlatır mı? Savaşın tüm detayları anbean haberet.com’da…

Son Dakika: İsrail-Filistin arasında karşılıklı saldırılar 4. gününde! İsrail, havadan da vurmaya başladı! Ölü sayısı her geçen saniye artıyor

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarının, 7 Ekim sabahı İsrail’e “Aksa Tufanı” adıyla başlattığı operasyon İsrail’i kızdırdı. Saldırıları fırsat bilen İsrail, belki de en büyük karşılığını vermeye başladı.

Hamas askerleriyle İsrail güçleri arasındaki çatışma 4. gününe girerken İsrail, Hamas’ın saldırılarına misilleme olarak Gazze’de çok sayıda hedefi vurdu.

Son Dakika: İsrail-Filistin arasında karşılıklı saldırılar 4. gününde! İsrail, havadan da vurmaya başladı! Ölü sayısı her geçen saniye artıyor - Resim : 1

09.15PENTAGON DESTEĞİ RESMEN DUYURDU

ABD Savunma Bakanlığı, İsrail-Filistin çatışması nedeniyle İsrail’e olan savunma desteğini arttırdıklarını ve buna hava savunma sistemleri ve mühimmatların da dahil olduğunu belirtti.

05:12İSRAİL, DENİZDEN DE VURMAYA BAŞLADI

İsrail donanmasına ait hücum botlarının, Akdeniz kıyısındaki Gazze Şeridi’nin orta kesimlerini ve Han Yunus kenti sahilindeki yerleşim yerlerini denizden vurduğu bildirildi.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, İsrail hücum botlarından kentin sahil kesimlerine onlarca roket atıldı.

Akdeniz kentlerinden Gazze Şeridi’nde, İsrail savaş uçaklarının gece boyu aralıksız hava saldırıları sürerken, bu kez şehrin orta kesimleri ve Han Yunus kenti sahil kesimlerindeki yerleşim yerleri denizden atılan roketlerin hedefi oldu.

Can kaybı, yaralılar ya da maddi hasara ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Son Dakika: İsrail-Filistin arasında karşılıklı saldırılar 4. gününde! İsrail, havadan da vurmaya başladı! Ölü sayısı her geçen saniye artıyor - Resim : 2

04:50GAZZE’DE VE BATI ŞERİA’DA 704 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in saldırılarında şu ana kadar 143’ü çocuk, 105’i kadın olmak üzere 704 kişinin öldüğünü, yaklaşık 4 bin kişinin yaralandığını duyurdu.

Son Dakika: İsrail-Filistin arasında karşılıklı saldırılar 4. gününde! İsrail, havadan da vurmaya başladı! Ölü sayısı her geçen saniye artıyor - Resim : 3

04:352 GAZETECİ HAYATINI KAYBETTİ

Filistinli gazeteciler Said et-Tavil ve Muhammed Subh İsrail hava saldırısında yaşamını yitirdi. Görgü tanıklarına göre, iki gazeteci Gazze’nin batısındaki Rimal semtinde İsrail savaş uçaklarının bir binayı hedef almasına ilişkin çekim yaptıkları sırada, hava saldırısına maruz kalarak hayatlarını kaybetti. Ayrıca, bombardımanın takibi sırasında aynı bölgede yaralanan başka gazetecilerin de olduğu belirtildi.

Son Dakika: İsrail-Filistin arasında karşılıklı saldırılar 4. gününde! İsrail, havadan da vurmaya başladı! Ölü sayısı her geçen saniye artıyor - Resim : 4

GAZZE’DEKİ BEYT HANUN HASTANESİ’NİN HİZMET DIŞI KALDI

İsrail saldırılarında, kasıtlı olarak ambulansların hedef alındığı ifade edilen açıklamada, hava saldırıları sebebiyle Gazze’deki Beyt Hanun Hastanesi’nin hizmet dışı kaldığı aktarıldı.

Sağlık Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamada, Batı Şeria’ya bağlı el-Halil kentinin kuzeyindeki Arrub mülteci kampında Muhammed Macid İbrahim Hammad (20) adlı bir gencin İsrail kurşunuyla yaralandığı ve hastanede hayatını kaybettiğini duyurmuştu. Bakanlık bu son ölüm haberiyle 7 Ekim’den bu yana Batı Şeria’da ölen Filistinlilerin sayısının 18’e yükseldiğini aktarmıştı.

Son Dakika: İsrail-Filistin arasında karşılıklı saldırılar 4. gününde! İsrail, havadan da vurmaya başladı! Ölü sayısı her geçen saniye artıyor - Resim : 5

İSRAİL’DE 900’Ü AŞKIN ÖLÜ

Diğer taraftan, İsrail’de hayatını kaybedenlerin sayısı 900’ü aşarken, 57’si ağır 2 bin 616 kişi de yaralandı.

Son Dakika: İsrail-Filistin arasında karşılıklı saldırılar 4. gününde! İsrail, havadan da vurmaya başladı! Ölü sayısı her geçen saniye artıyor - Resim : 6

GAZZE ŞERİDİ’NDE 7 CAMİ YIKILDI

İsrail’in saldırıları nedeniyle Gazze Şeridi’ndeki Es-Susi, El-Yermuk, El-Emin Muhammed, Ahmed Yasin, Muhammed el-Habib, El-Garbi ve El-Abbas camileri yıkıldı.

Öte yandan İsrail, Hamas tarafından saldırıya uğrayan Gazze sınırındaki yerleşim yerlerinde kontrolü yeniden sağladıklarını duyurdu.

Son Dakika: İsrail-Filistin arasında karşılıklı saldırılar 4. gününde! İsrail, havadan da vurmaya başladı! Ölü sayısı her geçen saniye artıyor - Resim : 7

GAZZE’DE TAM ABLUKA EMRİ

İsrail savunma bakanı Yoav Gallant Gazze’de tam abluka emri verdi. İsrail ordusu Gazze’deki Hamas merkezlerine geniş çaplı saldırı başlattıklarını bildirdi.

Son Dakika: İsrail-Filistin arasında karşılıklı saldırılar 4. gününde! İsrail, havadan da vurmaya başladı! Ölü sayısı her geçen saniye artıyor - Resim : 8

İSRAİL KARA OPERASYONUNA MI HAZIRLANIYOR?

Saldırıların daha büyük bir bölgesel çatışmaya dönüşebileceği endişesi sürerken İsrail-Gazze sınırı yakınlarına çok sayıda tank, asker ve zırhlı araç yığdı.

Sınıra yapılan bu yığınak İsrail’in Gazze’ye yönelik olası kara operasyonuna hazırlık olarak yorumlandı.

İsrail ordusu Lübnan sınırına da asker ve tank konuşlandırdı. Lübnan’dan İsrail’e sızan silahlı saldırganların sınırda çıkan çatışmada öldürüldüğü bildirildi.

Son Dakika: İsrail-Filistin arasında karşılıklı saldırılar 4. gününde! İsrail, havadan da vurmaya başladı! Ölü sayısı her geçen saniye artıyor - Resim : 9

İSRAİL: LÜBNAN’DAN ÜLKEYE SIZAN KİŞİLERLE ÇIKAN ÇATIŞMALARDA BİR SUBAYIMIZ ÖLDÜ

Bununla birlikte, İsrail sınırından ülkeye sızan silahlı kişilerle çıkan çatışmalarda ordu saflarından bir subayın öldüğünü duyurdu. İsrail ordusundan konuya ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Celile Tümeni (Lübnan sınırındaki İsrail ordu birliği) 300’üncü Tugay Komutan Yardımcısı Yarbay Alim Saad Abdullah, Lübnan topraklarından İsrail topraklarına sızan teröristlerle çıkan çatışmada öldü.” ifadesine yer verildi.

Son Dakika: İsrail-Filistin arasında karşılıklı saldırılar 4. gününde! İsrail, havadan da vurmaya başladı! Ölü sayısı her geçen saniye artıyor - Resim : 10

Ordunun açıklamasında, çatışmada ölen Yarbay Abdullah’ın ülkenin kuzeyindeki Dürzi köyü “Yanuh-Jat”lı olduğu belirtilirken, Yedioth Ahronoth gazetesi ise Abdullah’ın 40 yaşında olduğunu bildirdi.

İsrail ordusu, gün içinde Lübnan sınırından ülkeye sızmaya çalışan bazı silahlı şüphelilerin öldürüldüğünü açıklamış ve ardından sınır bölgesine hava saldırısı düzenlemişti.

Hizbullah Hareketi, İsrail saldırısında 5 üyelerinin öldüğünü duyurmuştu.

Son Dakika: İsrail-Filistin arasında karşılıklı saldırılar 4. gününde! İsrail, havadan da vurmaya başladı! Ölü sayısı her geçen saniye artıyor - Resim : 11

İSRAİL ELEKTRİĞİN ARDINDAN GAZZE’YE SU AKIŞINI DA KESTİ

İsrail merkezli Kanal 12 televizyonunun haberine göre Bakan Katz, İsrail’den Gazze Şeridi’ne giden su borularındaki su akışının durdurulduğunu belirtti.

Katz, dün X sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımda, İsrail’in Gazze Şeridi’ne sağladığı elektriğin kesilmesini öngören talimatı imzaladığını duyurmuştu.

İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant da Gazze Şeridi’ne tam abluka uygulayacaklarını ve bölgeye elektrik, yiyecek ve yakıt sağlanmayacağını söylemişti.

Son Dakika: İsrail-Filistin arasında karşılıklı saldırılar 4. gününde! İsrail, havadan da vurmaya başladı! Ölü sayısı her geçen saniye artıyor - Resim : 12

BM’DEN AÇIKLAMA

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA), İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırılarından etkilenenlere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Olayların başladığı 7 Ekim’den itibaren evlerini terk eden 137 binden fazla Filistinlinin Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerindeki 83 okula sığındığı belirtilen açıklamada, bu sayının İsrail’in hava saldırılarının devam etmesiyle giderek arttığına işaret edildi.

Açıklamada, UNRWA’nın, sayıları 14’ü bulan gıda dağıtım merkezlerinin tamamını kapatmak zorunda kalması nedeniyle yarım milyon insanın hayati önem taşıyan gıda yardımından mahrum kaldığı aktarıldı.

UNRWA’dan dün yapılan açıklamada, olayların başladığı 7 Ekim’den itibaren evlerini terk eden yaklaşık 74 bin Filistinlinin Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerindeki 64 okula sığındığı belirtilerek, bu sayının artabileceği belirtilmişti. Açıklamada, Gazze Şeridi’nde yerlerinden edilmiş ailelerin barındığı bir okulun da İsrail tarafından doğrudan bombalandığı kaydedilmişti.

Son Dakika: İsrail-Filistin arasında karşılıklı saldırılar 4. gününde! İsrail, havadan da vurmaya başladı! Ölü sayısı her geçen saniye artıyor - Resim : 13

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN “ARA BULUCULUĞA HAZIRIZ” MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye olarak tarafların talep etmesi halinde esir takası dahil her türlü arabuluculuğa hazır olduğumuzu belirtmek isterim” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir süredir devam eden diplomatik temasların artırılarak sürdürüldüğünü, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile son derece verimli telefon görüşmeleri gerçekleştirdiklerini anlattı. Her iki lidere de sivil ölümlerinden duydukları derin üzüntüyü ifade ettiğini vurgulayan Erdoğan, çatışmaların sonlandırılması ve sükunetin bir an önce sağlanması noktasında ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını dile getirdiğini söyledi.

Son Dakika: İsrail-Filistin arasında karşılıklı saldırılar 4. gününde! İsrail, havadan da vurmaya başladı! Ölü sayısı her geçen saniye artıyor - Resim : 14

ABD, FRANSA, ALMANYA, İTALYA VE İNGİLTERE’DEN İSRAİL’E DESTEK

ABD, Fransa, Almanya, İtalya ve İngiltere liderleri, “Önümüzdeki günlerde, İsrail’in kendini savunabilmesini sağlamak ve nihayetinde barışçıl ve entegre bir Orta Doğu bölgesinin koşullarını oluşturmak için müttefikler ve İsrail’in ortak dostları olarak birlik ve koordinasyon içinde kalacağız.” mesajını paylaştı.

Son Dakika: İsrail-Filistin arasında karşılıklı saldırılar 4. gününde! İsrail, havadan da vurmaya başladı! Ölü sayısı her geçen saniye artıyor - Resim : 15