Perşembe, Haziran 1, 2023

Son dakika haberleri… Mehmet Sevigen’den Kemal Kılıçdaroğlu’na: Kılıçdaroğlu bugün istifa etmeli!

Son dakika haberleri… Mehmet Sevigen‘den Kemal Kılıçdaroğlu‘na: Kılıçdaroğlu bugün istifa etmeli! Eski Devlet Bakanı ve CHP’li Mehmet Sevigen’in CNN TÜRK’te seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecini yanlış yönettiğini belirten Sevigen, “Kılıçdaroğlu bugün istifa etmeli” dedi.

Eski Devlet Bakanı ve CHP’li Mehmet Sevigen’in CNN TÜRK’te seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecini yanlış yönettiğini belirten Sevigen, “Kılıçdaroğlu bugün istifa etmeli” dedi.

Eski Devlet Bakanı ve CHP’li Mehmet Sevigen’in CNN TÜRK canlı yayınındaki açıklamaları şu şekilde:

“Niye bir araya gelsinler ki, gelmeye de gerek yok. Kendileri de inanmıyorlar ikinci tura. Biz bu partiyi bunun için kurmadık. Şimdi sandıkları bırakmayın diyorlar, sandıkları bırakmayan bu partiye emek vermiş insanlar yine bu insanlar acı çekiyor. Her seçimde böyle oluyor. Kemal bey genel başkan olduktan sonra 10 seçimdir, bu 11. Seçim. yalvardık, 10 tane yanındaki dalkavuğu aldı onlar en büyük sensin dedi, laik cumhuriyete karşı olanları yanına aldı. Dünyanın en çapsız başbakanı dediği Davutoğlu’nu yanına aldı. Ali Babacan’a genç ideali var dedi ama bütün Türkiye’yi satmıştı. Bunları yanına aldı bütün arkadaşlarını dışarıda bıraktı. Şimdi de birleşe kazanacağız diyor. Bunlar sana oy vermedi ki. Bunlar sana oy vermedi ki. Davutoğlu ben 90 yaşındaki halamı ikna edemiyorum. Davutoğlu tabanımız oy vermiyor dedi. Meral hanım, Kemal Bey siz aday olmayın hem size hem bize oy vermiyorlar dedi. Hanımefendi feryat etti. Hırsını alamadı ilk defa bu fırsatı kaybettik. Süreci yanlış yönetti. Kendi öz evlatlarını dışarı koyarsan, Atatürk’e kefere diyenlerle yola çıkarsan, Sadullah Ergün’ü aday yaparsan sana oy verirler mi? Fetullah Gülen’in bir numaralı adamını İzmir’den aday yaparsan sana oy verirler mi?”

Son dakika haberleri... Mehmet Sevigen'den Kemal Kılıçdaroğlu'na: Kılıçdaroğlu bugün istifa etmeli! - Resim : 1

“BUGÜN İSTİFA ETMESİ LAZIM”
CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “Laik cumhuriyetten yana olmayan 75 adayı listeye koydu” diyen Eski Devlet Bakanı ve CHP’li Mehmet Sevigen şu ifadeleri kullandı:

“Deniz Baykal’ın adını anmadı, Deniz Gezmiş’ten Mustafa Kemal’den bahsetmezsen sana neden oy versinler. Emek veren çile çekenler dışarıda kaldı. Laik cumhuriyetten yana olmayan 75 adayı listeye koydu. Yarın istifa edip gidecek, Kemal Bey bu partinin sahibi mi bugün istifa etmesi lazım. Bir de Tayyip Bey oy kaybetti diyor. Oy kaybeden biziz. 40 haramileri alsın gitsin. CHP Genel Başkanlığı’ndan derhal istifa etmesi lazım. Hani buluşacaktı altılı masa? Nerede bizim partinin kurmayları. Umurlarında değil. İlk defa solun bir şansı vardı kemal bey adaylığı için umudumuzu aldı. Niye ayağa kalkıp kemal bey istifa etsin demiyoruz. Karamollaoğlu aday olurken alevi dernekleri ses çıkarmaz mı? Fazıl Say, bu listeyi görünce bu listenin ne işi var demez mi? Davutoğlu, Babacan neden çıkmadı sahneye? Oyu yok çünkü.”

Son dakika haberleri... Mehmet Sevigen'den Kemal Kılıçdaroğlu'na: Kılıçdaroğlu bugün istifa etmeli! - Resim : 2 “KEMAL BEY CHP’Yİ YOK ETMİŞTİR”
Kemal bey CHP’yi yok etmiştir” diyen Sevigen, “Kemal bey derdini anlatamadı. Onlar sana oy vermez. Halasına oy vermeyen kişiler sana oy verir mi? Benim derdim Cumhuriyet Halk Partisi. Kemal Bey CHP’yi yok etmiştir. Derhal istifa edip kurultaya çağırması lazım. Partili genel başkan olur mu diyordu. Siyaset güven meselesi. Bu hükümet doğru da yapsa yanlış diyeceğiz, diye feryat ettiler. Dursun Çiçek’in kızını bile ihraç ettiler. 6-7 ay sonra yerel seçimler var.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR