Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Son Dakika: Bugün Kabine toplanacak! Emekli maaş düzenlemesi ve Cumhuriyet ikramiyesi masada

Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı Kabinesi

Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Beştepe’de toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başkanlığındaki toplantıda emekli maaşlarına ilişkin düzenlemeye son halinin verilmesi bekleniyor. Cumhuriyetin 100. Yılı onuruna bir sefere mahsus verilecek olan emekli ikramiyesinin de ayrıntılarının görüşüleceği düşünülüyor. İşte kabinenin gündemindeki diğer konular…

Son Dakika: Kabine toplanıyor! Emekli maaş düzenlemesi ve Cumhuriyet ikramiyesi masada

Son Dakika: Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yoğun gündemle toplanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık edeceği toplantıda emekli maaşlarına ilişkin düzenleme masada olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bu konuda hazırladığı çalışma değerlendirilecek. Son hali verilecek düzenlemenin ayrıntılarının toplantı sonrası açıklanması bekleniyor.

Son Dakika: Kabine toplanıyor! Emekli maaş düzenlemesi ve Cumhuriyet ikramiyesi masada - Resim : 1

DÜZENLEME KABİNE TOPLANTISI SONRASINDA PAYLAŞILACAK

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren maaş düzenlemesine ilişkin de AK Parti’nin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İlk Kabine toplantımızdan sonra yeni müjdemizi emeklilerimize açıklayacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Erdoğan’ın işçi, memur ve Bağ-Kur emeklileriyle ilgili çalışmayı Kabine toplantısı sonrasında paylaşacağını duyurdu.

Enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından memur ve emeklisinin zam oranları da netleşti

EMEKLİYE CUMHURİYET İKRAMİYESİ

Emekliye ikramiyenin detayları da maaş düzenlemesiyle birlikte görüşülecek konular arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün AK Parti kongresinde müjdesini verdiği ikramiyenin, Cumhuriyetin 100. Yılı onuruna bir sefere mahsus olacağı öğrenildi. 

Son Dakika: Kabine toplanıyor! Emekli maaş düzenlemesi ve Cumhuriyet ikramiyesi masada - Resim : 3

EMEKLİYE CUMHURİYET İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Toplanacak ilk kabinede ikramiyenin son şeklinin verileceği, ikramiyenin bin TL ile 5 bin TL arasında olabileceği öğrenildi.

Bin liralık ikramiye 14,2 milyar, 5000 liralık ikramiyenin de 71 milyar faturasının olduğu hesaplandı.

Orta bir noktada buluşulması hedefleniyor. İkramiyenin Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur olmak üzere SGK’ya bağlı tüm emeklileri kapsayacağı belirtildi.

Son Dakika: Kabine toplanıyor! Emekli maaş düzenlemesi ve Cumhuriyet ikramiyesi masada - Resim : 4

TERÖRLE MÜCADELE VE BÖLGESEL GELİŞMELER

Toplantıda iç ve dış gelişmelerin yanı sıra bölgesel gelişmeler de ele alınacak. İçişleri Bakanlığına yapılan terör saldırısı, Irak ve Suriye’nin kuzeyine yapılan operasyonlar ve terörle mücadeledeki son durum görüşülecek.

Rusya ve Ukrayna savaşı ile İsrail ve Hamas arasında yaşanan hadiseler ve bu olayların bölgeye etkisinin de Kabine’de değerlendirilmesi bekleniyor.

Son Dakika: Kabine toplanıyor! Emekli maaş düzenlemesi ve Cumhuriyet ikramiyesi masada - Resim : 5