Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Savunma sanayii yatırımları deprem bölgesine yönlendiriyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adıyaman’da deprem konutları anahtar teslim ve kura törenine katıldı. Katıldığı programda konuşan Erdoğan “Savunma sanayii yatırımları deprem bölgesine yönlendiriyoruz” dedi.

featured

Erdoğan: Savunma sanayii yatırımları deprem bölgesine yönlendiriyoruz

Adıyaman deprem konutları anahtar teslim ve kura töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemizin en hızlı büyüyen sektörü savunma sanayiimizin yatırımlarını deprem bölgesi şehirlerimize yönlendirmek maksadıyla bir iskan ve istihdam projesi başlattık” dedi.

Erdoğan konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Şu anda kuralar çekildi. Biraz sonra da anahtarları teslim edeceğimiz konutların hak sahiplerine hayırlı olmasını diliyorum. Adıyaman 6 Şubat 2023 depremlerinden en çok yara alan şehirlerimizden biridir. Asrın felaketi olarak adlandırılan bu depremlerde Adıyaman’ımızda 8 bin 561 insanımız hayatını kaybetti. Depremde yıkılan 6 binin üzerindeki binaya ilave olarak acil yıkılacak durumda 8 binin üzerinde ağır hasarlı olarak da 19 binin üzerinde bina vardı. Yapılan tespitler sonunda Adıyaman’da yaklaşık 39 bini konut, 3 bin 400’e yakın işyeri ve 3 bine yakın ahır olmak üzere toplam 45 bin 305 hak sahibi belirlendi”

 

Erdoğan: Savunma sanayii yatırımları deprem bölgesine yönlendiriyoruz