Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’da taciz! Aşiret lideri ve muhtar olduğu bilinen şahıs 12 yaşındaki kıza 2 yıl boyunca cinsel istismarda bulundu! İddialar kan dondurdu

Şanlıurfa’da yaşandığı iddia edilen

Şanlıurfa’da yaşandığı iddia edilen iğrenç olayda, muhtarlık yapan ve aşiret lideri olan N.Y.’nin 12 yaşındaki kız çocuğuna iki yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu belirtildi. Küçük kızın karakola giderek şikayetçi olmasıyla ortaya çıkan iğrenç olay akıllara durgunluk verdi. Olaydan öğrenilen bilgilerde, annenin de bu durumu bildiği ve sessiz kaldığı iddia edildi. İşte iğrenç olayın detayları…

Şanlıurfa'da aşiret lideri ve muhtar olduğu bilinen şahıs 12 yaşındaki kıza 2 yıl boyunca cinsel istismarda bulundu! İddialar kan dondurdu

Şanlıurfa‘da yaşandığı iddia edilen, bir aşiret liderinin 12 yaşındaki kız çocuğuna yönelik cinsel istismarı olay yarattı. 2 yıl boyunca iğrenç sapığın cinsel istismarına maruz kalan küçük kız, 14 yaşında geldiğinde durumu karakola giderek bildirdi. Küçük kızın olayı bildirmesinin ardından gün yüzüne çıkan detaylar mide bulandırdı. İşte olayın detayları…

Şanlıurfa'da aşiret lideri ve muhtar olduğu bilinen şahıs 12 yaşındaki kıza 2 yıl boyunca cinsel istismarda bulundu! İddialar kan dondurdu - Resim : 1

ANNESİ HER ŞEYİ BİLİYORMUŞ

Şanlıurfa’da muhtarlık yapan ve aşiret lideri olan N.Y.’nin 12 yaşındaki kız çocuğuna iki yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Küçük kızın 14 yaşında geldiğinde karakola giderek şikayetçi olmasıyla ortaya çıkan skandal olay gündem yarattı. Küçük kız ifadesinde her şeyi anlatırken, annesinin her şeyden haberdar olduğunu söyledi.

KIZIN KÜÇÜK KARDEŞİ DE İSTİSMARA ŞAHİT OLUYORMUŞ

Gazeteci Onur Dalar’ın açıkladığı detaylar ise mide bulandırdı. İki yıl boyunca her hafta yaşanan istismara 10 yaşındaki diğer kardeşin de sürekli şahit olduğu ortaya çıkarken, skandalın detayları dehşete düşürdü. İstismara uğrayan kız çocuğunun 14 yaşına geldiğinde karakola giderek şikayetçi olması üzerine yaşananlar ortaya çıktı.

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre; 2009 doğumlu küçük kız çocuğu, ortaokuldayken ailesi tarafından okuldan alındı. Anne, babası ve beş kardeşiyle birlikte yaşadığını belirten çocuk, ailesi tarafından şiddete maruz bırakıldığını iddia etti.

İSTİSMARCI AŞİRET LİDERİ ANNESİNİN ARKADAŞI ÇIKTI

Yaşadığı istismar olayının iki yıl önce başladığını söyleyen küçük çocuk, 69 yaşındaki N.Y.’nin annesinin arkadaşı olduğunu ifade etti ve “2021 yılında annem bir gün, ‘Hastaneye gideceğiz’ dedi. Hastaneye gittiğimizde bu adam da geldi, arabasına bindik” dedi.

“ANNEM BANA DOKUNMASINA İZİN VERDİ”

N.Y.’nin arabada vücuduna dokunduğunu anlatan çocuk “Annem ve kardeşim arabanın arka koltuğundaydı. N.Y.’nin bana dokunduğunu annem de gördü. Boş bir araziye gittik. Önce arabada, annemin yanında dokundu. Annem arabadan inince dokunmaya devam etti. Annem arabadan inince bir ağacın yanına oturdu. N.Y. beni yanağımdan ve dudağımdan öpmeye çalıştı. Beş on dakika kadar bana dokundu. Sonra eve döndük ve anneme, ‘ben bunları yapmak istemiyorum’ dedim. Annem bana kızdı.” ifadelerini kullandı.

HER HAFTA YAŞANDI

Söz konusu istismarın her hafta yaşandığı öğrenilirken küçük çocuğun anlattıklarını, 2013 doğumlu olan kardeşi de doğruladı. Küçük kardeş “Ablama para veriyordu, ablam da parayı anneme veriyordu” dedi.

GÖZALTINA ALINDI, SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınan 69 yaşındaki N.Y. aileye yardım ettiğini ve para verdiğini doğrularken istismar iddialarını ise yalanladı. Mahkeme ilk duruşmada yargılamanın tutuksuz devam etmesine hükmetti. N.Y., yurtdışı yasağı ve adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı
Söz konusu olayın detaylarını ise gazeteci Onur Dalar, Halk TV’deki canlı yayında detayları anlatı.

Dalar şu ifadeleri kullandı:

"Kızın babasıyla konuştum önce ben. İlk konuştuğumda beni polis sandı. Olayı anlattı, şikayetçi olacağını söyledi. Söz konusu olaydan haberi olmadığını sonradan öğrendiğini belirtti."

 “BABA, GAZETECİ OLDUĞUMU ÖĞRENİNCE TAVRINI DEĞİŞTİRDİ”

Gazeteci olduğunu belirtince birden babanın tavrının değiştiğini söyleyen Dalar, “Bu durumun aile arasında bir şey olduğunu ve kendi içlerinde çözeceklerini söyledi.” dedi.

Dalar, “Daha sonra Aile Bakanlığı’ndan yetkilerle iletişime geçtik ve küçük çocuk devlet tarafından koruma altına aldı.” ifadelerini kullandı.

“ARKADAŞIYLA KARAKOLA GİDİP ŞİKAYETÇİ OLUYOR”

Dalar olayı şöyle anlattı:

“25 Ekim günü, cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki kız çocuğu, yaşadığı istismarlara arabada şahit olan bir arkadaşıyla birlikte karakola giderek şikayetçi oluyorlar.

İlk ifadeleri sonrası Çocuk İzleme Merkezi’ne alınıyorlar ve ikinci ifadelerini de burada veriyorlar. Ardından Ahlak Büro Ekipleri harekete geçiyor. Önce ailenin evine sonra da istismar şüphelisi şahsın evine gidip gözaltına alıyorlar.

KÖY MUHTARI VE AŞİRET LİDERİ

Söz konusu şüphelinin 69 yaşındaki bir köy muhtarı olduğu ve bir aşiretin önde gelen ismi olduğu ortaya çıkıyor.

Gözaltına alınan aşiret lideri N.Y. ilk ifadesinde ‘Ben aileye yardım yapmak istemiştim. Anneyle de o şekilde tanıştım. Çocuğu da annesi beni okula bırakmam için çağırdı’ diyor.

Şahıs haftalar geçtikçe kız çocuğuna para veriyor, kız da annesine veriyor. Kız çocuğu, olan bitenden habersiz.

Kız çocuğunun ifadesine göre arabada her hafta cinsel istismar devam ediyor. Söz konusu ifadelerde ise bunu inkar eden bir şey yok.”