Cumartesi, Eylül 23, 2023

Rafadan Tayfa rekorla Oppenheimer’ı gişede ‘patlattı’

Beyazperdede kıyasıya yaz rekabeti… Yılın ilk 8 ayında en çok ‘Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa’ izlendi. Yerli yapım 2 milyon 852 bin kişiyi salonlara çekerken Hollywood’un ağır topu ‘Oppenheimer’, 1 milyon 593 bin seyirciyle ‘En Çok İzlenenler’ listesinin ikinci sırasında kaldı. Vin Diesel, Michelle Rodriguez ve Jason Momoa’nın başrolleri paylaştığı ‘Hızlı ve Öfkeli 10’u da aksiyon tutkunları Barbie’nin önüne geçirdi.

Rafadan Tayfa Oppenheimer’ı gişede ‘patlattı’

Yılın ilk 8 ayında en çok izlenen 10 filmden üçü yerli yapım oldu. Box Office Türkiye’den derlenen bilgilere göre, 345 filmin vizyona girdiği ilk 8 ayda, toplam izleyici sayısı 21 milyon 399 bin 119’a ulaştı. İsmail Fidan’ın yönetmenliğini ve müziklerini üstlendiği, senaryosunu Ozan Çivit’in kaleme aldığı “Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa”, 2 milyon 852 bin 910 izleyiciyle yılın ilk 8 ayında en çok izlenen film oldu. TRT Çocuk’un sevilen kahramanlarının maceralarını konu alan filmde Hayri, Kamil, Sevim, Hale, Akın ve Mert’in dünyada mahsur kalan uzaylı arkadaşlarını, uzay gemisine ulaştırmaya çalışırken yaşadıkları anlatılıyor.

Amerikalı fizikçi Julius Robert Oppenheimer’ın hayatına odaklanan “Oppenheimer” filmi, 1 milyon 593 bin 151 seyirciyle en çok izlenen ikinci yapım oldu. Cillian Murphy, Robert Downey Jr. ve Matt Damon’ın rol aldığı film, 181 dakikalık uzunluğuyla Christopher Nolan’ın şimdiye kadar çektiği en uzun yapım olarak vizyonda yerini aldı. Film, nükleer bir silah geliştiren Oppenheimer’ın, silahın Hiroşima ve Nagazaki’de kullanılacağını öğrendiğinde verdiği kararı ve daha sonra ABD’de hedef haline gelmesini anlatıyor. Aksiyon ve maceraseverleri sinema salonlarına çeken “Hızlı ve Öfkeli 10”, 1 milyon 577 bin 429 kişi tarafından izlenerek, en çok izlenen filmler arasında üçüncü sırada yerini aldı. Vin Diesel, Michelle Rodriguez ve Jason Momoa’nın başrolleri paylaştığı ABD yapımı filmin yönetmenliğini Louis Leterrier üstlendi.

BARBIE LİSTENİN DÖRDÜNCÜ SIRASINDA

Margot Robbie, Ryan Gosling, Kate McKinnon, Issa Rae, Hari Nef, Simu Liu, Ncuti Gatwa ve Kingsley Ben-Adir’in başrolleri paylaştığı “Barbie”, yılın en çok izlenen dördüncü filmi oldu. Barbie diyarında varoluşsal krizler yaşayan ve kendini bir anda gerçek dünyada bulan ikonik bebek Barbie’nin macera ve eğlence dolu hikayesini konu edinen film, bir milyon 363 bin 185 kişiyi sinema salonlarına çekti. Gişe rekortmeni Avatar’ın 13 yıl sonra vizyona giren devam filmi “Avatar: Suyun Yolu”, en çok izlenen yapımlar arasında 5. sıraya yerleşti.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR