Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Prof. Dr. Naci Görür olası Marmara depremine yönelik uyardı: Endişe ettiğimiz bölgede…

Dün Marmara Denizi Silivri

Dün Marmara Denizi Silivri açıklarında 3 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür, “Bu deprem endişe ettiğimiz Kumburgaz Fayı üzerinde.” dedi. İşte detaylar…

Prof. Dr. Naci Görür Marmara depremi sonrası uyardı: Endişe ettiğimiz bölgede...

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), dün Marmara Denizi Silivri açıklarında 3 büyüklüğünde deprem olduğunu bildirdi.

Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından depreme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Görür, Kumburgaz Fayı’nı işaret ederek, “Evet bu üçlük deprem endişe ettiğimiz Kumburgaz Fayı üzerinde ama bu fayın batı ucunda krip nitelikli küçük sarsıntılar ara sıra oluyor” dedi.

Prof. Dr. Naci Görür Marmara depremi sonrası uyardı: Endişe ettiğimiz bölgede... - Resim : 1

Görür paylaşımında şunları kaydetti:

"Birçok arkadaşım Marmara’da olan küçük depremle ilgili fikrimi soruyor. Hep söylüyoruz hiç kimse kolay kalay bu deprem öncüdür diyemez. Evet bu üçlük deprem endişe ettiğimiz Kumburgaz Fayı üzerinde ama bu fayın batı ucunda krip nitelikli küçük sarsıntılar ara sıra oluyor. Bu da muhtemelen onlardan biri. Endişe edilecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Özellikle gaz çıkışlarına bağlı küçük depremler de Batı Marmara’da yaygın. Sevgiyle. Bu vesile ile bir kez daha tekrarlamak istiyorum: Mi̇llet olarak depremleri̇ durduramayız ama deprem dirençli yerleşim alanları yapabiliriz yöneti̇ci̇leri̇mi̇zden talep edi̇n."