Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Okulların ara tatilinde yeni uygulama iddiası: İlden ile değişecek

Milli Eğitim Bakanı Yusuf

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, geçtiğimiz günlerde ara tatiller konusunda “duruma göre bakarız” yorumunda bulundu. Bunun üzerine ortaya önemli bir iddia atıldı. Söylenene göre Bakanlık, uygulamaya devam edilmesi halinde ara tatillerin bölgelere ve illere göre yapılması planlanıyor.

Ara tatillerde yeni uygulama iddiası: İlden ile değişecek

Geçtiğimiz günlerde ara tatiller hakkında “Bir değerlendirme yaparız” diyen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuyu gündeme getirmişti. Bununla beraber ortaya bomba bir iddia atıldı. Bakanlığın, ara tatili il il farklı bir biçimde yapacağı belirtildi.

Ara tatillerde yeni uygulama iddiası: İlden ile değişecek - Resim : 1

“BİR DEĞERLENDİRME YAPARIZ”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, geçtiğimiz hafta AK Parti Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazeteciler tarafından sorulan, “Bu yıldan sonra ara tatil uygulaması kaldırılacak mı?” sorusu üzerine Bakan Tekin, “Velilerden, öğretmenlerden ve öğrencilerden böyle bir talep gelirse bakarız. Bu yılkini gördükten sonra bir değerlendirme yaparız. Görelim, bakalım eğer öyle bir olumsuzluk varsa biz de gereğini yaparız. Benim kişisel kanaatim, Türkiye çapında değil bölgesel olarak uygulanabilir. Her il bazlı, iklim koşulları olarak, coğrafi mesafeler uzaklıklar bunlar göz önünde bulundurularak bu inisiyatifler valiliklere bırakılabilir” yanıtını vermişti.

Ara tatillerde yeni uygulama iddiası: İlden ile değişecek - Resim : 2

İLLERE GÖRE DEĞİŞİYOR

Edinilen bilgilere göre, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hali hazırda devam eden ara tatil uygulamasının bu yıl gözlemlenmesi ve değerlendirilmesinin ardından gelecek yıllarda uygulanıp uygulanmayacağı konusunda karar verilmesi öngörülüyor.

Ara tatillerde yeni uygulama iddiası: İlden ile değişecek - Resim : 3

İlköğretim ve ortaöğretimde ara tatil uygulamasının devam etmesi halinde Bakanlıkça ara tatillerin bölgelere ve illere göre yapılması bekleniyor. Bu yılki değerlendirme sonucunda ara tatillerle ilgili olumsuz durum gözlenmesi durumunda ise ara tatil uygulamasından vazgeçilmesi öngörülüyor.

Ara tatillerde yeni uygulama iddiası: İlden ile değişecek - Resim : 4

2019 YILINDA GETİRİLDİ

Ara tatil uygulaması 2019 yılında eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından hayata geçirilmişti. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı için gerçekleştirilmesi planlanan ara tatil tarihleri ise şöyle:

“Birinci dönem ara tatili 13 Kasım 2023 Pazartesi başlayacak ve 17 Kasım 2023 Cuma sona erecek. İkinci dönem ara tatili ise 8 Nisan 2024 Pazartesi ile 12 Nisan 2024 Cuma arasında yapılacak.”
Ara tatillerde yeni uygulama iddiası: İlden ile değişecek - Resim : 5