Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Netanyahu Hamas’ın esir takasını reddetti

İsrail’in soykırımcı Başbakanı Binyamin

İsrail’in soykırımcı Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas’ın esir takası önerisini geri çevirdiğini belirterek, “Savaşı tüm cephe ve sektörde sürdürüyoruz.” dedi.

Netanyahu Hamas'ın esir takası önerisini reddetti
  • Bebek katili Netanyahu yayımladığı görüntülü açıklamada, şimdiye kadar 110 esiri geri getirdiklerini ve tamamını geri getirmeye kararlı olduklarını belirterek, “Hamas’ın teslim olma şartlarını” reddettiğini dile getirdi.
Netanyahu Hamas'ın esir takası önerisini reddetti - Resim : 1
  • Esirlerin serbest bırakılması karşılığında Hamas’ın savaşın sona ermesi ve İsrail güçlerinin Gazze’den ayrılması taleplerinin olduğunu belirten Netanyahu, bunu kabul etmeleri halinde “askerlerin boşuna ölmüş olacağını, vatandaşların güvenliğinin garanti altına alınamayacağını ve bir başka 7 Ekim’in an meselesi olacağını” savundu.

Netanyahu Hamas'ın esir takası önerisini reddetti - Resim : 2

“SAVAŞI TÜM CEPHE VE SEKTÖRDE SÜRDÜRÜYORUZ”

  • Netanyahu, “Savaşı tüm cephe ve sektörde sürdürüyoruz. Hiçbir teröriste dokunulmazlık vermiyoruz. Ne Gazze’de ne Lübnan’da ne Suriye’de ne de başka bir yerde. Kim bize zarar vermeye çalışırsa ona zarar veririz.” ifadelerini kullandı.

Netanyahu Hamas'ın esir takası önerisini reddetti - Resim : 3

GAZZE’DEKİ İSRAİLLİ ESİRLER

  • Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, “Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme” gerekçesiyle İsrail’e 7 Ekim 2023’te kapsamlı saldırı düzenlemiş, çok sayıda İsrailli esir alınmıştı.
Netanyahu Hamas'ın esir takası önerisini reddetti - Resim : 4
  • Gazze’deki çatışmalara 24 Kasım 2023’te 4 günlüğüne verilen ve daha sonra 3 gün uzatılan “insani arada” 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir karşılıklı serbest bırakılmıştı.