Cumartesi, Eylül 30, 2023

Muharrem İnce’den yerel seçim mesajı: Yok öyle yağma, biz de seçime gireceğiz

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2024’te yapılacak olan yerel seçimlerde partisinin seçimlere katılacağını açıkladı. İnce, “Yerel seçimde aynı palavrayı yeniden sunacaklar; ‘Şimdi zamanı değil, herkes çekilsin, biz seçime gireceğiz’ Yok öyle yağma, biz de seçime gireceğiz. Hiç kusura bakma baştan söylüyorum” dedi.

Muharrem İnce'den yerel seçim mesajı: Yok öyle yağma, biz de seçime gireceğiz

Cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günler kala adaylıktan çekildiğini açıklamasıyla çok konuşulan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, gelecek sene yapılacak olan yerel seçim faaliyetlerini İstanbul’da başlattı.

Son dakika! Muharrem İnce resmen adaylıktan çekildi! Memleket Partisi belgeleri YSK’ya götürdü | Muharrem İnce neden adaylıktan çekildi?

İl Örgütü ile kahvaltıda bir araya gelen İnce, oldukça kısa bir zamanda örgütlenerek bir siyasi parti kurduklarını ve 3 Mart günü partisinin % 10’ların üzerinde oy oranına sahip olduğunu ifade etti.

Muharrem İnce'den yerel seçim mesajı: Yok öyle yağma, biz de seçime gireceğiz - Resim : 2

‘BU SEÇİMDE ZOR OLANI BAŞARDI: KAYBETMEK’

İnce, “Cumhuriyet tarihinin en fazla iftiraya uğrayan siyasetçisi benim. Milyon dolarlık dekontlar, FETÖ’cüler bunları yaydı. OImayan kasete benim kafamı eklediler. Montaj. Dekontlar 5 milyon dolar, 10 milyon dolar havalarda uçuştu ve bunları Gelecek Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisinin yöneticileri paylaştı, yaydılar. Şimdi 5 tanesi tutuklu, daha turpun büyüğü heybede. Acele etmeyin daha bunun terör ayağı var. İnsanların şerefiyle oynamak nasılmış herkes öğrenecek. Turpun büyüğünü gördüğümüzde çok şaşıracağız. Ama direneceğiz” dedi.

Muharrem İnce'den yerel seçim mesajı: Yok öyle yağma, biz de seçime gireceğiz - Resim : 3

“BİR SİYASİ PARTİYE 5 MİLYON DOLAR BAĞIŞ YAPILAMAZ”

İnce, “O gün baktık sosyal medyada 5 milyon dolar bağış yapılmış. Bir siyasi partiye 5 milyon dolar bağış yapılamaz zaten, yasal değil. Ama bunları dolaştırdılar. Sayın Kılıçdaroğlu’nu uyardım. Çekil dedin çekildik. Daha ne yapacağım ben sana. Sen zoru başardın, zoru. Bu seçimde zor olan bir şey vardı; kaybetmek. Geldi onu başardı” dedi.

“YOK ÖYLE YAĞMA, BİZ DE SEÇİME GİRECEĞİZ”

İnce, partisinin il örgütünün yumuşak uslûp kullanmalarını ifade ederek “İstanbul‘u ayağa kaldırmadan, Türkiye’de Memleket Partisini ayağa kaldıramayız. Ayda bir kez uğrayacağım buraya her ay bir kez.” dedi. İnce, “Yerel seçimde aynı palavrayı yeniden sunacaklar; ‘Şimdi zamanı değil, herkes çekilsin, biz seçime gireceğiz’ Yok öyle yağma, biz de seçime gireceğiz. Hiç kusura bakma baştan söylüyorum; ‘Oyları bölme, çekil önümüzden’ Geç bu işleri, bir kere çekildik. Kendine güvenmiyorsan zorla mı oy verdireceksin kendine? Çıkacaksın aday olacaksın, öyle yağma yok” dedi.

Muharrem İnce’den Kılıçdaroğlu’na ‘ince’ gönderme: Geliyorum diyenler pek gelemiyor ama…

“KİŞİLERİN DEĞİŞMESİYLE BAŞARI GELMEZ”

Muharrem İnce, CHP’deki değişim tartışmalarına yönelik ise “Yüzde 0,1 olmayan partiye 10 tane milletvekili veriyorsun, çünkü tek adamsın. Çünkü kurulların çalışmıyor, çünkü sana kimse ses çıkaramıyor. Çünkü 20 kere yenilsen yine gitmeyeceksin. Şimdi ne rüzgarı başlatacaklarmış ? Değişim rüzgarı. Kişilerin değişmesiyle hiçbir şey değişmez. Kişilerin değişmesiyle başarı gelmez. İlkeler olacak, zihniyeti değiştireceksin. 2010’da Kılıçdaroğlu geldiğinde, büyük bir değişim yaşanmıştı. Niye olmadı? Çünkü 2010’dan 2023’e gelene kadar tüzüğü öyle bir hale getirdi ki tam bir tek adam diktatorya kurdu.” diye konuştu.

Muharrem İnce'den yerel seçim mesajı: Yok öyle yağma, biz de seçime gireceğiz - Resim : 6

PARTİLİLERDEN BAĞIŞ İSTEDİ

“Büyükşehir belediye başkanları milletvekili seçiyor. Olacak iş değil. Cumhuriyet tarihinde görülmüş iş değil. Belediye başkanının emrine giren milletvekili Kılıçdaroğlu’nun icadıdır, dünyada da bir ilktir” eleştirisinde bulunan İnce, “Halbuki milletvekilinin konumu belediye başkanından çok daha yukarıdadır. Buradan başarı çıkmaz, başarı değişim ve geleceği okumakla olur” dedi. İnce, “Küllerinden yeniden doğacağız, her ayın bir günü İstanbul’dayım. Buna hazır olsun. Çalışmaya hazır olun. “ dedi.

Muharrem İnce kaset kumpasını çabuk unuttu! CHP ile iş birliği sorulunca “Tabi ki” dedi

İnce’nin, “Bütün bunlar için, paraya ihtiyacımız var. O 10 milyon doları harcadık seçimde, ondan bir şey kalmadı” sözleriyle espri yapması salonda gülüşmelere neden oldu. Siyasi kampanyaları için bağış yapan İnce, partililerden de bağış yapmalarını istedi. Konuşmasının sonunda partililer Muharrem İnce ile fotoğraf çektirdi.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR