Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Devlet Bahçeli’nin kolu kırıldı mı? MHP 2024 kurultayı | Devlet Bahçeli açıklamalar yaptı

Son dakika haberleri… Türkiye 31 Mart yerel seçimlere yaklaşırken Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP bugün kurultaya gidiyor. Ankara Spor Salonu’nda yapılan kurultayda genel başkan ile 75 üyeden oluşan Merkez Yönetim Kurulu seçilecek. Bunun yanında 9 kişinin olduğu Merkez Disiplin Kurulu belirlenecek. Kurultayda kürsüye çıkan Devlet Bahçeli kritik açıklamalarda bulunuyor. Bahçeli’nin kolundaki sargıyla ilgili açıklama geldi.

Son dakika: MHP kurultayı başladı |Devlet Bahçeli'den kritik açıklamalar
  • Bugün MHP’nin büyük kurultay günü.
Son dakika: MHP kurultayı başladı |Devlet Bahçeli'den kritik açıklamalar - Resim : 1
  • Milliyetçi Hareket Partisi, bugün 14’üncü Olağan Büyük Kurultayı’nı, “Ülkeye Sevda Ülküye Yemin”, “Ülkümüz Ömür Boyu Candan Öte”, “Ülke İçin Var Olduk Bir Ülküye Yar Olduk” temalarıyla gerçekleştiriliyor.

Son dakika: MHP kurultayı başladı |Devlet Bahçeli'den kritik açıklamalar - Resim : 2

15 KİŞİLİK BAŞKANLIK DİVANI KURULACAK

  • MHP‘nin büyük kurultayında genel başkan ile 75 üyeden oluşan Merkez Yönetim Kurulu seçilecek.
  • Bunun yanı sıra 9 kişinin yer aldığı Merkez Disiplin Kurulu belirlenecek.
  • Ayrıca 25 yedek MYK ve 5 yedek MDK üyesi belli olacak. Kurultayın ardından 15 kişilik Başkanlık Divanı da oluşturulacak.
Son dakika: MHP kurultayı başladı |Devlet Bahçeli'den kritik açıklamalar - Resim : 3

DEVLET BAHÇELİ’NİN KOLUNA NE OLDU?

Kurultayın başlamasından kısa bir süre sonra salona giriş yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kolunun sarılı olduğu görüldü.

Son dakika: MHP kurultayı başladı |Devlet Bahçeli'den kritik açıklamalar - Resim : 4

MHP’nin resmi hesabından paylaşılan bilgide şu ifadeler yer aldı;

Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan Büyük Kurultayına hamd olsun hazır, kongre öncesi Sn. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ters bir harekete bağlı olarak, omuz burkulması sonucu kolunda bir incinme olmuştur, kendisine geçmiş olsun diyerek, nazarlığımız kabul ediyoruz. Rabbim korusun.

Son dakika: MHP kurultayı başladı |Devlet Bahçeli'den kritik açıklamalar - Resim : 5

BAHÇELİ’DEN KRİTİK AÇIKLAMALAR

  • Son dakika haberleri… Kürsüye çıkan MHP Lideri Devlet Bahçeli önemli açıklamalarda bulunuyor.
Son dakika: MHP kurultayı başladı |Devlet Bahçeli'den kritik açıklamalar - Resim : 6

İşte Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

Her şeyden evvel söylemeliyim ki böylesi muazzam bir coşkuya şahit olmak şu fani ömrümün en gurur bahşeden anlarından birisidir. Mukaddesatımızın kilidi sizlersiniz. Ötelerin ötesinden geliyor yürekli sesiniz ömür ömür genişliyor yüksek seferiniz. Yıldırımlar da neymiş taş çıkartıyor güçlü seslenişiniz, Türk ve Türkiye yüzyılını taçlandırıyor ülkü seferberliğiniz.

Hepinizi en derin hissiyatımla birlikte hürmet ve muhabbetle selamlıyor, 14’üncü olağan büyük kurultayımıza hoş geldiniz diyorum.

Yurt içinden ve yurt dışından kurultayımızı takip eden aziz vatandaşlarımızı gönül ve kültür coğrafyalarımızla hayatla varlık mücadelesi veren muhterem kardeşlerimi selamların en güzeli ile selamlıyorum.

Son dakika: MHP kurultayı başladı |Devlet Bahçeli'den kritik açıklamalar - Resim : 7

Türkiye’miz hamd olsun buradadır. Şehitlerimizin aziz hatıraları, gazilerimizin insanüstü fedakarlıkları, yusuf yüzlülerimizin anıtlaşmış mücadeleleri bizledir. Kurucu genel başkanımız Alparslan Türkeş Bey’in kutlu emanetleri kalbimizin tahtındadır.

Bir ananın iki oğlu bir amacın iki kolu o da ulu bu da ulu Azerbaycan Türkiye diyerek tek millet iki devlet gerçeğini Türkistan’ın özlemleri ile kenetleyen bahtiyar aramızdadır. Yılandan, çiyandan yoldaş olur mu sorusu ile taşları yerinden oynatan ve yüreğindeki inci sızıyı dize döken şehriyar aramızdadır. Dil ile düğümlenen diş ile çözülemez gerçeğini telaffuz eden Türkçenin medarı iftiharı olan Kaşgarlı Mahmud aramızdadır. Edep aklın tercümanıdır herkes edebi kadar akıllı akıllı kadar şerefli, şerefli kadar değerlidir mesajı ile mütekamil ahlakını ibra eden Hazreti Mevlana aramızdadır. Türk milletinin kutup başı olan milli gökyüzümüzde süheyl yıldızı gibi parlayan bütün değerlerimiz aramızdadır mücadeleleri mücadelemiz hedefleri hedeflerimizdir.

Ülkümüzden dönersek, döneklere güvenirsek gök girsin kızıl çıksın, yeni yüzyıla Türkiye’nin damgasını vurmazsak gök girsin kızıl çıksın. Türk ve Türkiye sevdamızdan vazgeçersek gök girsin kızıl çıksın. Halktan, hakikatten milim ayrılırsak gök girsin kızıl çıksın. İç ve dış husumet cephesine boyun eğersek gök girsin kızıl çıksın. Türk milletine kem gözlerle bakanları affedersek gök girsin kızıl çıksın. Bölücülere, bölünme rüyası görenlere, terör sevicilere, kurt içinde çakal beslemeyi düşünen akılsızlara taviz verirsek gök girsin kızıl çıksın. Ülke için var olduk bir ülkeye yar olduk yastığımız mezar taşı yorganımız kan olsun. Biz bu yoldan dönersek namus bize ar olsun.

Aziz milletimizin Türk İslam aleminin ve sizlerin başı rahmet ortası mağfiret sonu ebedi kurtuluş olan Ramazan’ı şerifi mübarek olsun diyorum. Sadece ağzımızla değil ahlaki tamlıkla A’dan Z’ye her organımızın iştiraki ile oruç ibadetinin hakkını vermeliyiz. Ya gördüğümüz gibi davranmak ya da olduğumuz gibi görünmek bizim fıtratımızdır. Düşündüğü gibi yaşamayan pekala yaşadığı gibi düşünür. Türk fikir ve edebiyat hayatının mütevazi çığırı olan Sezai Karakoç’un açılmış kalplerin önüne geleceğin sayfaları sözü bir yönü ile ne yapacağını bilen nasıl yapacağını bilen niçin yapacağını bilen şuur sahibi dava insanları için söylenmiş gibidir.

Son dakika: MHP kurultayı başladı |Devlet Bahçeli'den kritik açıklamalar - Resim : 8

“DAVAMIZ ZORDUR UCUZ YOLLARDAN MENFAAT UMANLARIN HARCI DEĞİLDİR”

Davamız ağırdır önüne gelenin omuzlayıp kaldırması imkansızdır. Davamız zordur ucuz yollardan menfaat umanların harcı değildir. Davamız Türklüğün davasıdır. Davamız mazlumların davasıdır. Gariplerin davasıdır, Allah’ın davasıdır.

NE SÖYLEMİŞSEK YAPTIK

Ülke için var olduk, bir ülküye yar olduk sözleri ile boşuna nefes tüketmedik. Ülkeye sevda ülküye yemin sözü ile boş yere duruş göstermedik ne söylemişsek yaptık ne hedeflemişsek peşinden hiç ayrılmadık. 55 yıldır süregelen dava ve demokrasi mücadelemizde istiklal onurumuzu, istikbal onurumuzu sırtladık. 55 yıl boyunca Çanakkale savunması gibi milli değerlerimizi korkusuzca savunduk.

MİLLETİMİZİ MAĞLUP ETMEK İÇİN YANIP TUTUŞUYOR

Çanakkale savaşı vatan topraklarında uğradığımız en vahim suikasttir kazanılan zafer bölgesel dengeleri değiştirmiş Türkiye Cumhuriyeti’nin yol haritasını çizmiştir. Çanakkale’yi geçemeyenler Türkiye’yi topyekün geçmek için çırpınıyor. Milletimizi mağlup etmek için yanıp tutuşuyor. Bunlar kuyruğa girerek Türk devletinin muazzam yükseliş azmini kırmanın arayışındalar. Türkiye üzerinde kumar oynayan muhalefet partileri devletimizin dayandığı kurucu ilke ve esasları milli birlik ve dayanışma hisarlarını yıkmak için adeta yarışıyorlar. 14-28 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinde hayal kırıklığına uğrayan muhalefet birbirini tüketerek 31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerine kara propaganda ile hazırlanıyor.

“DEM CHP’Yİ DÖNÜŞTÜRMEKLE KALMAMIŞ TARİHİNDEN VE İSTİKAMETİNDEN KOPARMIŞTIR”

Türkiye’de muhalefet bozgunu yaşanmaktadır. Ekonomik, diplomatik, teknolojik ve siyasi değişimler baş döndüren bir kıvama erişmişken muhalefet partileri çağın gerisinde geçen yüzyılın kavanozu dibinde çakılı kalması ülkemiz adına endişe verici bir talihsizliktir. Muhalefet iflah olmaz derecede hastadır. Bu demokratik sistemin sağlığını tehdit etmektedir. CHP üçüncü dünya ülkelerindeki muhalefet partilerinden çok daha aşağıdadırlar. Böylesi bir rezalet kendi bilecekleri bir şeydir. DEM CHP’yi dönüştürmekle kalmamış tarihinden ve istikametinden koparmıştır. CHP mayına basmış melez bir siyasetle donanmış, siyasi seçenek olmaktan bütünü ile uzaklaşmıştır. Bu partide ayaklar baş başlar ayaktır. Kimin fiilen genel başkan olduğu belli değildir. Birisi çıkar seçildiği taktirde belediyenin kapısından DEM giremez açıklaması yapar birisi çıkar meskur açıklamayı sorunlu görüp yanlış anlamadan bahsederek yalancı durumuna düşer birisi de çıkar DEM’e laf edeni ya başka iş bulsun ya da başka parti diyerek yetkisi olmadığı halde PKK’nın avukatlığına heveslenir.

BALYA BALYA PARA SAYAN CHP 14 GÜN SONRA BEDELİ ÖDEYECEKTİR

İnsanımızın ekonomik durumunu sömümürken ofislerde para sayan CHP yönetimi ne yapsa behdudedir. 

Balya balya para sayan CHP yönetimi, ‘DEM’lenip PKK ile kent ittifakı maskesi altında organik bağ kurmasının bedelini 14 gün sonra sandıkta ödeyecektir.

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT