Çarşamba, Ekim 4, 2023

Meteoroloji sıcaklık uyarısı yaptı: 11 derece birden artacak!

Meteoroloji’den yüksek sıcaklık uyarısı: 11 derece birden artacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük raporuna göre; yurt genelinde etkili olan sıcak hava dalgası önümüzdeki günlerde 11 derece birden artacak. Öte yandan Marmara ve Doğu Karadeniz’de havanın kapalı olması bekleniyor. İşte; İstanbul, Ankara, İzmir ve illere göre Türkiye 5 günlük hava durumu tahmini…

Meteoroloji'den yüksek sıcaklık uyarısı: 11 derece birden artacak!

Hava durumu, özellikle işe ve okula giden vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Kırklareli ve Artvin’in kıyı, Kütahya’nın kuzeybatı kesimleri ile Balıkesir çevrelerinin, akşam saatlerinde Uşak’ın güney, Denizli’nin kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, Marmara ve Kıyı Ege’de mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 6 ila 11 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’da kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Marmara’da kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

16 AĞUSTOS ÇARŞAMBA GÜNÜ

1.jpg

17 AĞUSTOS PERŞEMBE GÜNÜ

2.jpg

18 AĞUSTOS CUMA GÜNÜ

3.jpg

19 AĞUSTOS CUMARTESİ GÜNÜ

4.jpg

20 AĞUSTOS PAZAR GÜNÜ

5.jpg
İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR