Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meral Akşener İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını duyurdu! Buğra Kavuncu ile Cengiz Topel Yıldırım…

Son Dakika: İYİ Parti

Son Dakika: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu ve Murat Kurum ile yarışacak ismin Buğra Kavuncu olduğunu söyledi. “Buğra Kavuncu bana geldi İstanbul’u istiyorum dedi” sözleriyle görevi Kavuncu’nun kendisinin istediğini belirten Akşener, “Ben de tamamdır İstanbul senindir dedim. Adayımız Buğra Kavuncu’dur” ifadelerini kullandı. Akşener daha sonra yaptığı basın toplantısında ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının Cengiz Topel Yıldırım olduğunu duyurdu.

Son Dakika: Meral Akşener İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıkladı! Buğra Kavuncu ve Cengiz Topel Yıldırım
 • Meral Akşener, İYİ Parti’nin İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıkladı. 
 • Partisinin TBMM Grup toplantısında konuşan Akşener son günlerde kulislerde konuşulan Buğra kavuncu ismini şu ifadelerle doğruladı:

“KAYINVALİDEMİN DEDİĞİNİ YAPACAĞIM ARTIK SABRIM ÖNDE”

 • Kayınvalidemin dediğini yapacağım. Artık sabrım önde.
 • Büyük bir değişiklik yapmamız gerektiğine karar verdiğim bir dönemdi.
 • Buğra Kavuncu’yu İYİ Parti Teşkilat Başkanı yaptık. Bugün İstanbul’la ilgili bir şeyler söyleniyor.
Son Dakika: Meral Akşener İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıkladı! Buğra Kavuncu ve Cengiz Topel Yıldırım - Resim : 1

“İSTANBUL ADAYIMIZ BUĞRA KAVUNCU’DUR”

 • Buğra Kavuncu bana geldi “Başkanım ben İstanbul’u istiyorum. Düzeltmek istiyorum” dedi. 
 • Buğra Kavuncu, “Ben adayım istiyorum” dedi. Ben de “Tamam İstanbul senindir” dedim.
Son Dakika: Meral Akşener İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıkladı! Buğra Kavuncu ve Cengiz Topel Yıldırım - Resim : 2

İYİ PARTİ ANKARA ADAYI CENGİZ TOPEL YILDIRIM OLDU

 • Grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akşener Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının da Cengiz Topel Yıldırım olduğunu açıkladı.
 • Mansur Yavaş’ı hedef alan Akşener, “Ankara hak ettiği yerde değildir. Ankara; adına, şanına, rütbesine ve mazisine yakışan bir konumdan fersah fersah uzaktır. Bir asırdır ülkemize başkentlik yapan Ankara, mevcut potansiyelini bir türlü harekete geçirememiştir. Ankara’ya memat gelmemiş fakat hayat Ankara’dan gitmiştir. Ankara son 5 yılda ayağa kalkacağına, tembellik ve ihmalkarlığın pençesine düşürülmüştür. Ankara her fanteziyi proje zanneden zihniyet ile her projeyi fantezi olarak gören bir atalet arasına sıkışmıştır. Bu iki zihniyet Ankara’yı malulen emekli hale çevirmiştir” dedi.
Son Dakika: Meral Akşener İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıkladı! Buğra Kavuncu ve Cengiz Topel Yıldırım - Resim : 3
Caption

BUĞRA KAVUNCU KİMDİR?

 • Buğra Kavuncu, 1973 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Tam ismiyle Satuk Buğra Kavuncu, Edmenton İlkokulu’nda başladığı eğitim hayatına Ankara Çizmeci İlkokulu ve Ankara Atatürk Lisesi’ni tamamlayarak devam etti.
 • 1997 yılında Ankara Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümü’nden mezun olurken, profesyonel kariyerine büyük potansiyel gördüğü Kazakistan Almatı’da yapı kimyasalları alanında başladı.
 • Satış, pazarlama ve yatırım konularında kazandığı bilgi deneyimi sayesinde kısa süre içerisinde başarıya ulaştı. 1997 yılında USTA LLP’yi kuran isim, yapı kimyasallarına yaptığı yatırımlarla şirketinin Orta Asya’daki büyümesinde önemli bir rol oynadı.
 • 2008 yılında şirketini başarılı bir şekilde sattıktan sonra, kurumsal dünyada BASF Yapı Kimyasalları Central Asia LLP’nin Genel Müdürü ve ardından 2010 yılına kadar BASF Orta Asya’nın Genel Müdürü olarak önemli görevler üstlendi.
Son Dakika: Meral Akşener İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıkladı! Buğra Kavuncu ve Cengiz Topel Yıldırım - Resim : 4
 • Orta Asya’da bulunduğu süre boyunca Rusça, İngilizce ve Kazakça dillerinde akıcı hale geldi.
 • 2010 yılında BASF Yapı Kimyasalları’nda BDT Ülkeleri Pazar Direktörü olarak İsviçre’ye, 2012-2016 yılları arasında ise BDT Ülkeleri & Türkiye Pazar Direktörü olarak Türkiye’ye yerleşen isim, Ocak 2016’dan 30 Mart 2018’e kadar BASF Türk Kimya’da CEO unvanıyla yürüttüğü kariyerine devam etti.
 • Buradaki kurumsal kariyerinin ardından 5 Nisan 2018 tarihinde İYİ Parti’deki siyasi hayatına başladı. Orhan Kavuncu’nun oğludur.
Son Dakika: Meral Akşener İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıkladı! Buğra Kavuncu ve Cengiz Topel Yıldırım - Resim : 5

BUĞRA KAVUNCU HANGİ PARTİLERDE GÖREV YAPTI?

 • 2018 yılında İYİ Parti Genel Kurulu Üyeliği’ne seçilen Buğra Kavuncu, İstanbul İl Başkanlığı ve Parti Sözcüsü görevlerini üstlendi.
 • 2022’de İyi Parti’deki İstanbul İl Başkanlığı görevinden ayrılan isim, 2023’te Seçim Kampanyasından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı olarak göreve getirildi.
Son Dakika: Meral Akşener İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıkladı! Buğra Kavuncu ve Cengiz Topel Yıldırım - Resim : 6

CENGİZ TOPEL YILDIRIM KİMDİR?

 • Ankara’dan aday gösterilen Cengiz Topel Yıldırım, bir dönem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanlığını üstlenmişti.
 • Cengiz Topel Yıldırım, lise yılları içerisinde Etlikspor’da amatör lisanslı futbol oynadı. Cengiz Topel Yıldırım, futbola ve Ankara’ya olan tutkusunu, Ankaragücü’nde birleştirmişti. 2008 yılında, Ankaragücü Yönetim Kurulu’nda bulundu.
 • Bir dönem Ankaragücü Spor Kulübü başkanlığı da yapan Yıldırım 2014’te büyükşehir belediye başkanlığı için aday adayı oldu, ancak o dönem parti tercihini Mansur Yavaş’tan yana kullandı.
 • Yavaş’ın adaylığı kesinleşmeden önce 2019 yerel seçimlerinde de siyasi kulislerde ismi adaylar arasında konuşuldu.
 • Yıldırım, 2016’dan itibaren eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanlığını üstlenmişti.
Son Dakika: Meral Akşener İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıkladı! Buğra Kavuncu ve Cengiz Topel Yıldırım - Resim : 7
Cengiz Topel Yıldırım
 • Öte yandan Akşener, Balıkesir’de Turhan Çömez’i ve Sincan’da da Fatih Koca’yı aday gösterdiklerini açıkladı.
Son Dakika: Meral Akşener İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıkladı! Buğra Kavuncu ve Cengiz Topel Yıldırım - Resim : 8
Akşener Turhan Çömez’e rozet takıyor

“ADETA TURNUSOL KAĞIDI NİTELİĞİNDEYDİ”

 • Akşener ayrıca grup toplantısında yaptığı konuşmada TBMM’de kabul edilen İsveç’in NATO üyeliğine tepki gösterdi. Akşener, “Biliyorsunuz İsveç’in NATO’ya katılım protokolü dün Meclis’te İYİ Parimizin ‘Hayır’ oyuna rağmen Cumhur İttifakı ve CHP’nin ‘Evet’ oyları ile kabul edildi. Biz İYİ Parti olarak en başta ne dediysek onun arkasında oldu. Öyle bir oylama yaşadık ki, adeta turnusol kağıdı niteliğindeydi. ‘AK Parti ile aynı bildiriye imza atmayız’ diyenlerin el kaldırdığına şahit oldu” diyerek hem AK Parti’ye hem CHP’ye göndermede bulundu.
Son Dakika: Meral Akşener İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıkladı! Buğra Kavuncu ve Cengiz Topel Yıldırım - Resim : 9

KAYMAKAM-İMAM TARTIŞMASINA TEPKİ

 • Akşener konuşmasının devamında Diyarbakır’da yaşanan kaymakam-imam tartışmasını gündeme getirdi. İmam için yapılan ‘baskı yapılıyor’ açıklamalarına tepki gösteren Akşener, “Kim nasıl ve neden baskı yapıyor? Devleti yönetenler bunları neden açığa çıkarmıyor? Şehitlerimize yapılan bu ayıp sümen altı ediliyor” dedi.