Pazar, Ekim 1, 2023

Kılıçdaroğlu’ndan itiraf: Bir hafta eşimin yüzüne bakamadım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında düzenlenen CHP Belediye Başkanları Toplantısı’nın ardından yeni iddialar ortaya atıldı. Edinilen bilgiye göre toplantı sonunda konuşma yapan Kılıçdaroğlu, seçimleri kaybetmesine ilişkin olarak yeni bir itirafta bulundu. Seçim sonuçlarını değerlendiren Kılıçdaroğlu ““Bizler üzülmedik mi sanıyorsunuz? Seçimi kaybettim, bir hafta eşimin yüzüne bakamadım.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu itiraf etti: Bir hafta eşimin yüzüne bakamadım - Resim: 1

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı sona erdi.

Kılıçdaroğlu itiraf etti: Bir hafta eşimin yüzüne bakamadım - Resim: 2

CHP Genel Merkezi’nde yapılan toplantı, 4 saat 10 dakika sürdü.

Kılıçdaroğlu itiraf etti: Bir hafta eşimin yüzüne bakamadım - Resim: 3

Sözcü’de yer alan habere göre toplantının sona ermesinin ardından konuşma yapan Kılıçdaroğlu, “Aile içinde konuşalım” ifadeleri ile parti içerisindeki değişim tartışmalarını gündeme getirdi.

Kılıçdaroğlu itiraf etti: Bir hafta eşimin yüzüne bakamadım - Resim: 4

Kılıçdaroğlu, “Genel başkanlık yükünü taşıyabileceğine inanacağım, CHP’nin ilkelerine bağlı partiyi ileri götürebilecek ve geçmişi temiz birisi olsa yarın bırakırım. Kurultayda ne yapılması gerekiyorsa yapılır. Ortada bir kayıp var. Ama hepten başarısızlık saymak doğru değil.” ifadelerini kullandığı konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu itiraf etti: Bir hafta eşimin yüzüne bakamadım - Resim: 5

Bir gazetecinin “Dünyanın hiçbir yerinde 10 kez üst üste yenilgi almış teknik direktör 11’inci maça çıkmaz. İstifa çağrılarına ne diyorsunuz?” sorusuna yanıt veren Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

Kılıçdaroğlu itiraf etti: Bir hafta eşimin yüzüne bakamadım - Resim: 6

“MÜCADELEYİ ASLA BIRAKMAM”

“Ben Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor teknik direktörü olarak birinin diğerini yenmesini sağlamaya çalışmıyorum; tam tersine taraftarları birleştirmeye çalışıyorum. Rakip taraftarların el ele tutuşmasını, helalleşmesini, derbileri el ele izlemesini sağlamaya çalışıyorum. 10 cephede yara almış bir komutan savaşa devam eder mi? Evet, eder/etmelidir. CHP Genel Başkanı olmasam da mücadeleyi asla bırakmam.”

Kılıçdaroğlu itiraf etti: Bir hafta eşimin yüzüne bakamadım - Resim: 7

“İMAMOĞLU’NA KIZGIN DEĞİLİM”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da gündeme getirildiği konuşmada Kılıçdaroğlu “Sayın İmamoğlu’na kızgın değilim elbette. Aksine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde gösterdiği performanstan çok mutluyum; gurur duyuyorum. CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda bir aday arayışı yoktur; adayımız Sayın İmamoğlu’dur. Sayın İmamoğlu’nun oluşturduğunu ifade ettiğiniz internet sitesi ve benzer çabaları da değerli buluyorum. Partimize ve ülkemize ilişkin her çabayı değerli buluyorum.” dedi.

Kılıçdaroğlu itiraf etti: Bir hafta eşimin yüzüne bakamadım - Resim: 8

“EŞİMİN YÜZÜNE BAKAMADIM”

Seçimleri kaybeden Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmelerde “Bizler üzülmedik mi sanıyorsunuz? Se

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR