Pazar, Ekim 1, 2023

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu bugün başkanlar toplantısında bir araya geliyor

İBB Başkanı İmamoğlu’nun CHP’nin önde gelen isimleriyle gerçekleştirdiği toplantının sızmasının ardından başlayan tartışmalar sürerken gözler bugün gerçekleştirilecek iki toplantıya çevrildi. İmamoğlu ve CHP lideri Kılıçdaroğlu ilk kez bugün yapılacak il, ilçe ve büyükşehir belediye başkanları toplantısında bir araya gelecek.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu bugün başkanlar toplantısında bir araya geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun CHP’nin önde gelen isimleriyle yaptığı toplantının sızmasıyla birlikte partide tartışmalar yaşandı. CHP’de gözler hafta sonu yapılacak 2 kritik toplantıya çevrildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önce belediye başkanları ile bir araya gelecek ardından da Parti Meclisi’ni toplayacak. Belediye başkanları toplantısında Kılıçdaroğlu, gizli toplantı tartışmasının odağındaki isim olan İmamoğlu ile ilk kez bir araya gelecek.

YEREL SEÇİMLER GÖRÜŞÜLECEK

Tüm büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarının davet edildiği toplantıda, ilk olarak geride bırakılan seçimlere yönelik değerlendirmelerin yapılması ardından da 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimlere ilişkin görüşlerin dile getirilmesi bekleniyor.

Kritik Parti Meclisi toplantısı ise pazar günü saat 13.30’da başlayacak.

Çarşamba günü yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısına katılmayan CHP Grup Başkanı Özgür Özel ile İmamoğlu’nun çevrim içi toplantısına katılan diğer PM üyelerinin pazar günü yapılacak toplantıya tam kadro katılmalarına kesin gözüyle bakılıyor.

İL VE İLÇE BAŞKANLIKLARI İÇİN KRİTİK OYLAMA

Toplantıdan çıkacak kararlar ise kritik önem taşıyor. Genel Merkez tarafından görevden alınan il ve ilçe başkanları için oylama yapılacak.

Eğer göreve iade yönünde karar çıkarsa bu İmamoğlu’nun Parti Meclisi üzerindeki etkisini yansıtacak.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR