Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Katliamın on altıncı günü: Gazze’de can kaybı her geçen gün artıyor

İsrail-Hamas çatışması on altıncı

İsrail-Hamas çatışması on altıncı gününe girerken, Gazze Şeridi’ne hava saldırılarını “artırma” kararı alan İsrail ordusunun, kara harekatına da başlaması bekleniyor. Gece boyu saldırılarına devam eden İsrail, Batı Şeria’daki Cenin kentinde de bir camiyi daha bombaladı. Gazze’deki saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı bin 873’ü çocuk olmak üzere 4 bin 651’e çıktı.

Katliamın on altıncı günü: Gazze'de can kaybı her geçen gün artıyor

Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e düzenlediği saldırının ardından İsrail’in orantısız bir şiddetle karşılık vermesiyle başlayan savaş on altıncı gününe girdi. Gazze Şeridi’nde binlerce Filistinliyi katleden İsrail ordusu, kentte “hava saldırılarını artırma sözü” verirken, Gazze sınırına da tank ve asker yığdı. Ordunun kara harekatına da başlaması bekleniyor.

İsrail, Gazze’nin yanı sıra, işgal ettiği Batı Şeria’yı da vurdu. Cenin kentinde bulunan bir camiyi bombalayan ordunun saldırısında bir “Hamas hücresinin hedef alındığı” aktarıldı.

Dün Refah Sınır Kapısı’nın açılıp, Mısır üzerinden Gazze’ye yardım girmeye başlamasının ardından Birleşmiş Milletler’den bir grup ise yardım ulaştırmanın çözüm olmadığını belirtip ortak çağrıda bulunarak Gazze’deki durumun “korkunç” olduğunu söyledi ve ateşkes çağrısında bulundu.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana düzenlediği saldırılarda bin 873’ü çocuk olmak üzere hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 651’e çıktı.