Cumartesi, Eylül 23, 2023

İstiklal Caddesi bin 200 Türk bayrağı kuşandı

Beyoğlu Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle İstiklal Caddesi’ni bin 200 Türk bayrağıyla donattı. Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Zaferler bizim, 30 Ağustos Zafer Bayramı bizim. Kocatepe, Anafartalar, Dumlupınar, Sakarya bizim, Malazgirt bizim. En son 15 Temmuz’da yazdığımız destan bu milletin destanı” şeklinde konuştu.

İstiklal Caddesi'ne bin 200 Türk bayrağı 1
Beyoğlu İstiklal Caddesi, Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümü kutlamaları kapsamında Türk bayrakları ile donatıldı. Caddeye gelen belediye ekipleri, bin 400 metre uzunluğundaki İstiklal Caddesi’nin iki kayıtlı Türk bayrakları astı.   
İstiklal Caddesi'ne bin 200 Türk bayrağı 2
Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, basın mensuplarına yaptıklarını belirttiklerini, İstiklal Caddesi’ni Türk bayraklarıyla donattıklarını söyledi.   
İstiklal Caddesi'ne bin 200 Türk bayrağı 3
Yıldız, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda huzurlu ve onurlu bir şekilde, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm istiklal şehitlerimizin, Milli Mücadele şehitlerimizin, Çanakkale şehitlerimizin, Malazgirt’ten bu yana bu vatanı bize emanet eden tüm şehitlerin ruhları şad olsun. Zaferler bizim, 30 Ağustos Zafer bizim Bayramı. Kocatepe, Anafartalar, Dumlupınar, Sakarya bizim, Malazgirt bizim. En son 15 Temmuz’da yazdığımız destan bu milletin destanı” diye konuştu.   
İstiklal Caddesi'ne bin 200 Türk bayrağı 4
Cumhuriyet’in 101. yılında Beyoğlu’nda düzenlenen kutlamalara hazırlanırken, Yıldız’ın sembolü olan Kurtuluş Savaşı’nın sembolü olan İstiklal Caddesi’nde toplanan kutlamalar anımsattı.   
İstiklal Caddesi'ne bin 200 Türk bayrağı 5
Yıldız, “Her yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, 29 Ekim’de İstiklal Cadde’mizi, istiklalimizin sembolü olan caddemizi, şanlı rotamızla donatıyoruz. Bütün milletimizi Beyoğlu’nu, İstanbul’u, aziz milletimizin bu caddeyi bugün ziyaret etmeye davet ediyorum. Gelsinler, bir hatıra fotoğrafı çeksinler. Hep birlikte istiklalimize, bayraklarımıza sahip çıkalım diyorum.” bölgede kullanıldı.   
İstiklal Caddesi'ne bin 200 Türk bayrağı 6
Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Yıldız ile birlikte gelenler İstiklal Caddesi’nde yürüdü.
İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR