Cumartesi, Eylül 23, 2023

İşte sel felaketinin bilançosu! İstanbul Valiliği son durumu paylaştı

İstanbul’da dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış, Arnavutköy ve Başakşehir’de sele neden oldu birçok vatandaş mahsur kaldı. Sel felaketinde son durumu aktaran İstanbul Valiliği, 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 12 kişinin ise yaralandığını açıkladı. Su baskınlarında ilk belirlemelere göre bin 754 ev ve iş yerinin de etkilendiği belirtildi.

İşte sel felaketinin bilançosu! İstanbul Valiliği son durumu paylaştı

İstanbul Valiliği, sağanak yağışın ardından meydana gelen sel ve su baskınlarında yaralanan 12 kişinin tedavisinin sürdüğünü bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentin kuzeyinde yer alan ilçelerde dün saat 21.00 sıralarında oluşan sağanak yağışın ardından su baskınları meydana geldiği hatırlatıldı.

67.jpg

Metrekareye 125 kilogram yağışın düştüğü tespit edilirken sel nedeniyle Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerinde 2 kişinin hayatını kaybettiği belirtilen açıklamada, “12 kişi de yaralanmıştır. Yaralıların tedavisi kaldırıldıkları hastanelerde devam etmektedir.” bilgisi paylaşıldı.

2e.jpg

VALİLİK SON DURUMU PAYLAŞTI

Açıklamada, su baskınları nedeniyle kamu hizmeti veren bazı kuruluşların da selden kısmen etkilendiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Bu kapsamda 112 Acil Çağrı Merkezi’ne 1150, belediyelere ise 2540 su baskını ihbarı alınmıştır. AFAD, İtfaiye, İSKİ ve belediyelerin kurtarma ekipleri gelen ihbarları karşılamak için aralıksız çalışmaktadır. Ayrıca emniyet, jandarma ve sağlık birimleri de çalışmalara tüm imkanlarıyla destek vermektedir.

Su baskınlarında ilk belirlemelere göre 1754 ev ve iş yeri etkilenmiş olup, söz konusu bölgelerde mahsur kalan vatandaşımız bulunmamaktadır. Selden etkilenen vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçları kamu misafirhaneleri ve tesislerde karşılanacaktır. Ayrıca Kızılay ve belediyelerin ilgili birimleri selden etkilenen vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.”

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR