Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İstanbul’da taksiciler kontak kapatacaktı: Zammı kabul ettiler

Taksi sorunu İstanbul’da gün

Taksi sorunu İstanbul’da gün geçtikçe artıyor. UKOME’den çıkan zam kararını ilk etapta kabul etmeyen Taksiciler Odası Başkanı Aksu bugün yaptığı açıklamada yüzde 51’lik zammı uygulayacaklarını belirtti.

İstanbul'da taksiciler kontak kapatacaktı: Zammı kabul ettiler

UKOME’nin aldığı zam kararına karşı çıkan ve toplantıyı terk edip “Kontak kapatacağız, bu zam oranını kabul etmiyoruz” diyen İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu UKOME kararını uygulayacaklarını söyledi.

CNN Türk yayınına katılan Aksu, son zamları değerlendirdi. UKOME kararı sonrası dün kontak kapatmaya gideceklerini söyleyen Aksu, bugün kararlardan vazgeçmeyeceklerini söyledi.

1kapak-002.jpg

‘BİRLİK BAŞKANI TARİFEYİ VERMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ’

Aksu şu ifadeleri kullandı:

“Masadan kalktık. Kontak kapatmaya durumuna gelebiliriz dedik. Ama şu anda kontak kapatmayacağız. Birlik temsilci ile görüştük mağdur olduğumuzu fiyatların düşük olduğunu söyledik. Birlik başkanı bize söz verdi ama bugün açıklama yaptı tarifeyi vermeyeceğini söyledi. Biz de üzüldük. Bir yandan UKOME hakkımızı vermiyor, bir yandan bağlı olduğumuz kuruluş hakkımızı vermiyor. Biz tarifeyi uygulayacağız. İlk gündem olarak zam talebinde bulunacağız.”