Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İsrailli milletvekilden korkunç çağrı: Gazze yeryüzünden silinmeli

İsrail‘in Gazze‘ye yoğun saldırıları

İsrail‘in Gazze‘ye yoğun saldırıları devam ederken, İsrail’de iktidardaki Likud partisi milletvekili Galit Distel Atbaryan‘dan skandal bir açıklama geldi. Atbaryan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Gazze yeryüzünden silinmeli.” ifadelerini kullandı.

İsrailli milletvekilinden korkunç çağrı: Gazze yeryüzünden silinmeli

İsrail’de iktidardaki Likud partisi milletvekili Galit Distel Atbaryan, ‘Gazze’nin tamamen yeryüzünden silinmesi gerektiğini’ söyledi. İşgal altındaki Batı Şeria’daki Filistinlileri de “Naziler” olarak tanımladı.

Galit Distel Atbaryan, X sosyal medya hesabından yaptığı açıklama, abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik etnik temizlik çağrısı yaptı.

Likud partisi milletvekili Galit Distel Atbaryan
Likud partisi milletvekili Galit Distel Atbaryan

İsraillilere, “Birbirinizden nefret etmeyin. Canavarlar sizden yeterince nefret ediyor. Düşmandan nefret edin. Canavarlardan nefret edin.” şeklinde seslenen Atbaryan, şu ifadeleri kullandı:

İç çekişmenin en ufak bir kırıntısı, çıldırtıcı derecede aptalca bir enerji israfıdır. Bu enerjiyi tek bir şeye yatırın; Gazze’nin tamamını yeryüzünden silmek. Gazzeli canavarlar ya güneydeki çitlere gidecek ve Mısır topraklarına girmeye çalışacak ya da ölecekler. Gazze yeryüzünden silinmeli.

FİLİSTİNLİLERİ ‘NAZİLER’ OLARAK TANIMLADI

İşgal altındaki Batı Şeria’daki Filistinlileri de “Naziler” olarak tanımlayan ve onlar için “ateş ve duman” dileyen İsrailli milletvekili, “İntikamcı ve zalim bir İsrail ordusuna ihtiyaç var. Daha azı ahlaka aykırıdır. Tamamen etik dışıdır.” yorumunu yaptı.