Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İsrail’den açıklama: Gazze’nin kuzeyini boşaltmayan siviller terörist sayılarak öldürülebilir

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde kalmayı tercih eden ve güneyine gitmeyen herkesi “terör örgütünün ortağı sayılacağını ve öldürebileceğini” duyurdu.

İsrail: Gazze’nin kuzeyini boşaltmayan siviller terörist sayılarak öldürülebilir

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi’ni 7 Ekim’den bu yana yoğun bombardıman altında tutarken, Gazzeli sivillere yönelik yeni bir katliam mesajı veren bir çağrıda bulundu.

İsrail ordusu tarafından, “acil uyarı” başlığı içeren ve havadan Gazze’nin kuzeyine bırakılan kağıtlarda, bölgedeki sivilleri etnik temizlikle tehdit eden şu ifadelere yer verildi:

Gazze Şeridi sakinlerine: Gazze Vadisi’nin kuzeyinde bulunmanız hayatınızı tehlikeye atmaktadır. Gazze Vadisi’nin güneyine gitmeyen ve kuzey bölgesini boşaltmamayı seçen herkes, terör örgütünün ortağı sayılarak öldürülebilir.

İFADELERİN İSRAİL ORDUSUNA AİT OLDUĞU DOĞRULANDI

Öte yandan sosyal medyaya yansıyan ve tepki çeken söz konusu uyarı kağıtlarının fotoğraflarını İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, bu kağıtlarda yazılan ifadelerin İsrail ordusuna ait olduğunu doğruladı.

İsrail: Gazze’nin kuzeyini boşaltmayan siviller terörist sayılarak öldürülebilir - Resim : 1

Yaklaşık 2,3 milyon nüfusa sahip Gazze Şeridi’nde halkın yaklaşık yarısı bölgenin kuzeyinde yaşıyor.

GAZZELİLERE GÜNEYE GİTMELERİ İÇİN UYARI

İsrailli yetkililer, Gazze Şeridi’ne yönelik bir kara harekatını kesin olarak gerçekleşeceğini bildirirken, İsrail ordusu, Gazze’nin kuzeyindeki 1 milyondan fazla insanı güneye gitmeleri için günlerdir uyarıyor.

İsrail’in Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi’ne 17 Ekim’de düzenlediği saldırıda 471 kişi hayatını kaybetmiş, 28’i ağır 342 kişi yaralanmıştı.

İsrail ordusu, dün de, Gazze’nin güneyinde yer alan Kudüs Hastanesi’nin “bombalamaya hazırlık olarak” derhal boşaltılmasını istemişti.

İsrail ordusu, bugün de Gazze’nin kuzeyinde yer alan 20 hastaneyi boşaltılması için uyarmıştı.