Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İsrail Gazze’yi vurarak kana buluyor! Mülteci kampına tonlarca bomba yağdırdı! Çok sayıda ölü var

Soykırımcı İsrail, Gazze’de büyük

Soykırımcı İsrail, Gazze’de büyük bir insanlık suçu işlerken yaşanan katliam gece boyu devam etti. Katil İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne 18 bin ton bomba attığı, bunun İkinci Dünya Savaşı’nda Hiroşima’ya atılan bombanın bir buçuk katı gücünde olduğu altı çizildi. İsrail, mülteci kampını da vurdu. Kampta ilk tespitlere göre en az 100 kişi yaşamını yitirdi.

Soykırımcı İsrail Gazze'yi kana buluyor! Mülteci kampına tonlarca bomba yağdırdı! Çok sayıda ölü var

Hamas’ın silahlı kolu İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e “Aksa Tufanı” ismiyle büyük bir saldırı başlatırken, İsrail ordusu da karşılık olarak onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırmaya başladı.

Soykırımcı İsrail Gazze'yi kana buluyor! Mülteci kampına tonlarca bomba yağdırdı! Çok sayıda ölü var - Resim : 1

GAZZE’YE 18 BİN TON BOMBA ATILDI

Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi Başkanı Selame Maruf, düzenlediği basın toplantısında, İsrail saldırılarının Gazze’de yol açtığı yıkıma ilişkin bilgi verdi.

Soykırımcı İsrail Gazze'yi kana buluyor! Mülteci kampına tonlarca bomba yağdırdı! Çok sayıda ölü var - Resim : 2İşgal güçlerinin Gazze’de 85 hükümet binasını yerle bir ettiğini ifade eden Maruf, şunları söyledi:

“İsrail, Gazze’de 47 camiyi yıktı, 3 kiliseye büyük zarar verdi. Saldırılar sonucu 200 binden fazla bina zarar görürken, bunlardan 32 bin 500’ü tümüyle yıkılarak oturulamaz hale geldi, 203 okulda büyük hasar oluştu, 45 okul tamamen hizmet dışı kaldı. Yoğun saldırılar sebebiyle istatistikler henüz tamamlanmış değil. Gazze’ye 18 bin ton bomba atıldı, bu Hiroşima’ya atılanın bir buçuk katı. İsrail ordusu, 908 aileye katliam uygulayarak binlerce kişinin ölümüne neden oldu. Saldırılarda 35 gazeteci, 124 sağlık çalışanı ve acil kurtarma ekiplerinden 18 sivil savunma elemanı hayatını kaybetti.”

Soykırımcı İsrail Gazze'yi kana buluyor! Mülteci kampına tonlarca bomba yağdırdı! Çok sayıda ölü var - Resim : 31 KASIM 2023 TARİHİNDE DAKİKA DAKİKA NELER OLDU?

06.34 Filistin Telekomünikasyon Şirketi Paltel, sabaha karşı Gazze Şeridi’ndeki iletişimin ve internetin tamamen kesildiğini duyurdu.

Şirketin, X platformunda yaptığı açıklamada, “Daha önce bağlanan uluslararası şebekenin yeniden kesilmesi nedeniyle Gazze Şeridi’nde tüm iletişim ve internet hizmetlerinin tamamen kesildiğini duyurmaktan üzüntü duyuyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Paltel şirketi, 27 Ekim’de İsrail saldırıları sonucu Gazze’de kesilen iletişim ve internet hizmetinin aşamalı olarak yeniden verildiğini duyurmuştu.

02.56 Mısır Başbakanı Medbuli: “Sina’daki her kum tanesi için milyonlarca can feda etmeye hazırız”

01.30 Katil İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde içinde çok sayıda sivilin bulunduğu Cibaliya Mülteci Kampı’ndaki yerleşim alanına yönelik saldırıyı üstlendi. En az 100 şehit var.

00.01 Malezya Başbakanı Enver İbrahim, ABD‘nin, ülkesinin Filistin konusundaki tutumu dolayısıyla ülkesine 3 kez diplomatik nota gönderdiğini bildirdi.

Soykırımcı İsrail Gazze'yi kana buluyor! Mülteci kampına tonlarca bomba yağdırdı! Çok sayıda ölü var - Resim : 4

31 EKİM 2023 TARİHİNDE DAKİKA DAKİKA YAŞANANLAR

21.55 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, BM Yakın Doğu’daki Filistin Mültecilerine Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Gazze’deki insani durum ele alındı.

18.21 AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail’in yine sivilleri hedef almasına çok sert tepki gösterdi. Çelik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İçerisinde sivil ve masum insanların bulunduğu Cibaliye Mülteci Kampı’na yönelik İsrail’in vahşi saldırısını lanetliyoruz. En temel insani değerleri ve uluslararası hukuku hiçe sayan bu vahşi saldırı, tasarlanmış planlı bir katliamdır. ‘İsrail ordusuna herhangi bir kırmızı çizgi bildirmiyoruz’ diyen devletler de bu katliamı teşvik etmiştir.” ifadelerini kullandı.

17.40 Gazze’deki Sağlık Bakanlığı: İsrail’in, Cibaliya mülteci kampına düzenlediği saldırıda ölü sayısı yükseldi. Açıklamada en az 100 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

16.50 Katil İsrail Gazze’nin kuzeyindeki Cibaliye Mülteci kampını vurdu! Sivillerin hedef alındığı saldırıda ilk belirlemelere göre en az 50 kişi öldü.

16.02 Dünya Sağlık Örgütü: Gazze’deki kanser tedavi merkezinin (Türk-Filistin Dostluk Hastanesi) etrafındaki hava saldırıları son derece endişe verici. Bu gerçekten ölüm kalım meselesi.

15.05 İsrail ordusu, Kızıldeniz bölgesinden İsrail topraklarına doğru atılan bir füzenin savunma sistemince havada imha edildiğini duyurdu.

Soykırımcı İsrail Gazze'yi kana buluyor! Mülteci kampına tonlarca bomba yağdırdı! Çok sayıda ölü var - Resim : 5

13.44 GAZZE’DE CAN KAYBI 8 BİN 525’E YÜKSELDİ

Katil devletin saldırılarında hayatını kaybedenlerin 3 bin 542’si çocuk

13.16 UNICEF: Gazze’de 940 çocuk kayıp! İsrail bugüne kadar 4 bine yakın çocuğu da katletti.

10.38 Filistin’in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Riyad Mansur, Gazze’nin şu anda yeryüzündeki cehennem olduğunu söyledi.

07.15 İsrail savaş uçakları ve topçularının gece boyu Gazze’nin tüm bölgelerini bombalaması sonucu çok sayıda kişinin öldüğü bildirildi.

05.26 Rusya, İsrail ile Batılı ülkeleri, BM’de çoğunluğun görüşlerini göz ardı etmekle eleştirdi

04.27 İsrail ordusu Gazze’deki hastanelerin çevresine saldırılarını sürdürüyor

03.20 İzzeddin el-Kassam Tugayları: Gazze’nin güneyinde İsrail askeri araçlarını vurdu

02.51 İsrail ordusu, Lübnan’daki Hizbullah’a ait bazı noktaları vurdu

01.42 BM: Gazze’de son üç haftada öldürülenlerin yüzde 70’i çocuklardan ve kadınlardan oluşuyor

01.28 İsrail’de Gazzelileri Sina Çölü’ne sürme senaryosu yine gündemde

00.35 ABD, Gazze’de ateşkesin “şu anda doğru cevap olmadığı” görüşünde

00.20 İngiliz siyasetçi, Gazze’de ateşkes çağrısında bulunduğu gerekçesiyle görevinden alındı