Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Irak kuzeyinde hava harekatı: 12 hedef vuruldu

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyine gerçekleştirilen hava harekatında 12 hedefin imha edildiğini duyurdu. MSB’den yapılan açıklamada, “Ansızın gelmeye, teröristlerin inlerini başlarına yıkmaya devam ediyoruz! ” denildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak’ın kuzeyine gerçekleştirilen operasyonlarını sürdürüyor.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yapılan açıklamada, Gara ve Kandil’de düzenlenen hava harekatıyla 12 terör hedefinin imha edildiği duyuruldu.

Irak'ın kuzeyine hava harekatı: 12 hedef vuruldu

MSB’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek Irak’ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak’ın kuzeyindeki Gara ve Kandil bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine 7 Kasım 2023 saat 18.00’de hava harekâtı icra edilmiş, icra edilen hava harekâtı ile Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 12 hedef imha edilmiştir.

İcra edilen harekâtta  azami oranda yerli ve millî mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu harekâtlar sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihî ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”