Çarşamba, Haziran 7, 2023

İmamoğlu, Erzurum’daki programında taşlı saldırıya uğradı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun programını gerçekleştireceği Havuzbaşı Kent Meydanı’nda Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan belediye otobüsleri, partililer ile vatandaşlar arasında gerginliğe neden oldu. İmamoğlu, konuşmasını yaptığı esnada meydanın arka tarafında toplanan grubun taşlı saldırısına uğradı. Konuşmasını yarıda kesmek zorunda kalan İmamoğlu, otobüsten aşağı inerken, polisler saldırgan gruba müdahale etti.

Videoyu Oynat

07 Mayıs 2023 18:24Son Güncelleme: 07.05.2023 20:10

Erzurum‘da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun programını gerçekleştireceği Havuzbaşı Kent Meydanı’nda Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan belediye otobüsleri, partililer tarafından tepki gördü. Tepki gösteren partililer ile görevliler arasında tartışma yaşandı.

CHP‘li gruba karşı vatandaşların da tepki göstermesiyle, vatandaşlar arasında da gergin anlar yaşandı.

Güvenlik güçleri, olayın büyümemesi için müdahale etmek zorunda kaldı.

SULAR DURULMADI, SALDIRGANLAR İMAMOĞLU’NA TAŞ FIRLATTI
Gerginliğin dindirildiği düşünülürken,  İmamoğlu meydanın arka tarafında toplanan grubun taşlı saldırısına uğradı.

POLİS MÜDAHALE ETTİ
Otobüs üzerinden vatandaşlara bir süre hitap eden İmamoğlu, konuşmasını yarıda keserek aşağı indi. Bu sırada polis saldırgan gruba müdahale etti.

MHP İl Başkanı Adem Yudagül, toplanan kalabalığa hitap ederek tepkinin sandıkta olacağını söyledi.

İmamoğlu, Erzurum'daki programında taşlı saldırıya uğradı - Resim : 1

KEMAL KILIÇDAROĞLU SALDIRININ ARDINDAN VİDEO YAYINLADI
Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum’da yaşanan olaylara ilişkin ‘sağduyu’ çağrısı yaptığı videosunu Twitter hesabında paylaştı. 

Kılıçdaroğlu, videosunda şu ifadeleri kullandı:

Mafyalar, militanlar, SADAT’çılardan, Sinan Ateş’i öldüren torbacılardan, beşli çetelerden, domuz bağcılardan oluşan bir militarist koalisyon var. Bugün Ekrem başkanımıza saldıranlar bunlar. Amaçları insanlarımızı korkutmaktır. Sandıktan uzak tutmaktır. Türkiye makul çoğunluğun ülkesi. Çoğunluk bu kötülüğü bitirecek. Sevgili vatadaşlarım. 14 Mayıs’a odaklanın. Başka her şey teferruattır. Sakın kızmayın, sakın küsmeyin. İnsanınızı sevin, bağrınıza basın. O terör gruplarını kahreden de tam olarak budur. Ekrem evladıma da geçmiş olsun. Ülkeye değişim getirmenin bir bedeli vardır bunu da ödemeye hepimiz hazırız

KAFTANCIOĞLU: 20.15’TEN İTİBAREN SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINA BEKLİYORUZ
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu havaalanında karşıyalayacaklarını açıklayarak partililere davette bulundu. Kaftancıoğlu, “Sevgili İstanbullular, sizleri 20.15’ten itibaren Sabiha Gökçen Havalimanına bekliyoruz. Ekrem İmamoğlu’nu karşılamak ve yapılanlara karşı kardeşçe duruş sergilemek üzere. Bizler kardeşlik için, kucaklaşma için geliyoruz. Sağduyuyla provokasyonları boşa çıkaracağız” dedi.

İMAMOĞLU’NDAN ERZURUM VALİSİ’NE: SEN DUA ET BÖLYE KONUŞUYORUM
Erzurum’daki mitingi esnasında taşlı aaldırıya uğrayan Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum Valisi Okay Memiş ile telefon görüşmeleri kameralara yansıdı. İmamoğlu, Erzurum Valisi’ne “Sizi Erzurumlular adına kınıyorum. Bana tedbirleri aldım ama üzgünüm derseniz bunları söylerim. Ama ben tedbirleri alamadım, gereğini yapacağım… Ağır mı konuşuyorum? Sen dua et böyle konuşuyorum Sayın Valim.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR