Cuma, Haziran 2, 2023

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan yeşil pasaport açıklaması: Hususi pasaportlara dönebilir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün İstanbul’da çeşitli açıklamalara imza attı. Bakan Soylu yeşil pasaport konusuna da değindi. Bakan Soylu “Bütün yeşil pasaportlar hususi pasaportlara dönebilir” uyarısında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yeşil pasaport açıklaması: Hususi pasaportlara dönebilir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim çalışmaları çerçevesinde İstanbul’daki programlarına hız kazandırdı. Bakan Soylu, önce Bakırköy İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, daha sonra Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi, ardından ise Bahçelievler Of Hayrat Birleşik Makiler Eğitim ve Kültür Derneği’ndeki vatandaşlarla bir araya geldi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yeşil pasaport açıklaması: Hususi pasaportlara dönebilir - Resim : 1

YEŞİL PASAPORTLAR HUSUSİYE DÖNEBİLİR
Yeşil pasaportla ilgili yaşanan sıkıntılara da değinen Soylu, “Yeşil pasaport meselesinin şöyle bir problemi var. Takdir edersiniz ki, yeşil pasaport daha ziyade dış dünyayla, daha önceden kurulmuş olanlar, verilmiş olanlar var ama Türkiye’nin dış dünyayla münasebetlerinde, özellikle ihracat alanında ve diğer noktalarda, münasebetlerinde elimizi çok güçlendiren, özellikle diplomatik ziyaretlerde, özellikle kurumların ziyaretlerinde elimizi çok güçlendiren bir süreçtir. Ve bu yeşil pasaportun da belli bir miktarı var. Yani dünyanın bize tahsis ettiği belli bir miktar var. Biz bu miktarı aşmak üzereyiz. Yani aştık da diyebiliriz aslında. Bu konu Dışişleri Bakanlığımız sürekli olarak tenkit edilmektedir. Yani bunu aşıyorsunuz diye. Allah muhafaza şöyle bir durumla karşı karşıya kalabiliriz. Bütün yeşil pasaportlar hususi pasaportlara dönebilir. Ama ben bu konuda sorumluluğumu üzerime aldım. Bir çalışma yapacağımı söylemek isterim. Tabii şu da var. Yani siz kendi işiniz icabın yurt dışı seyahatlerinizi gri pasaportla yapabilme kabiliyetine sahipsiniz. Devlet bunu sizden imtina etmez” dedi.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR