Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 15 Temmuz paylaşımında bulundu: Başaramayacaksınız

Binlerce gazi ve yüzlerce

Binlerce gazi ve yüzlerce şehidin verildiği, 15 Temmuz 2016 yılında FETÖ‘nün yaptığı hain saldırının ardından 7 yıl geçti. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 15 Temmuz darbe girişiminin 7. yılında Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

Yerlikaya paylaşımında, “Bu halka boyunduruk vuramayacaksınız! Bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri döndüremeyeceksiniz!” dedi. İşte o paylaşım…

15 Temmuz 2016 yılında FETÖ’nün yaptığı saldırının ardından 7 sene geçti. Yüzlerce şehidimiz, bu darbe girişimine “dur” dedi ve canını feda etti.

Türk milletine karşı gerçekleştirilen bu saldırının 7. yılında İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 15 Temmuz paylaşımında bulundu: Başaramayacaksınız - Resim : 1

Yerlikaya paylaşımında, “15Temmuz’un 7. yıl dönümünde ülkemizin her bir köşesinde; Türkiye Yüzyılı’nın kahramanı olan şehitlerimizi, gazilerimizi ve ellerindeki Ay Yıldızlı şanlı bayrağımızla hainlere dur diyen milyonlarca vatan evladını en güçlü şekilde anacağız.

15 Temmuz’un izleri köprüde korunuyor

 Ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettikleri gibi haykıracağız:

‘BAŞARAMAYACAKSINIZ! Milletimizi bölemeyeceksiniz! Bayrağımızı indiremeyeceksiniz! Vatanımızı parçalayamayacaksınız! Devletimizi yıkamayacaksınız! Ezanlarımızı susturamayacaksınız! Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz! Bu halka boyunduruk vuramayacaksınız! Bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri döndüremeyeceksiniz! Ülkemizi hedeflerinden vazgeçiremeyeceksiniz!’” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 15 Temmuz paylaşımında bulundu: Başaramayacaksınız - Resim : 3

Bakan Yerlikaya, paylaştığı videoda ise, “Değerli kardeşlerim. 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 7 yıl geçti. Bir taraftan milletimizin kazandığı muhteşem zaferimiz varken, diğer taraftan darbe girişimini iman dolu göğsüyle durduran, çıplak elleriyle tanka, topa, uçağa meydan okuyan şehitlerimizin hüznünü yaşıyoruz. Türkiye‘nin en karanlık gecesini şehadetiyle aydınlatan 253 vatan evladı, 2739 kahraman gazimizin her biri milletimizin kalbine kazınmıştır.

15 Temmuz şehitlerinin fotoğrafları Galata Kulesi’ne yansıtıldı

FETÖ’cü hainlerle amansız mücadelemiz bitmedi, bitmeyecektir. Şehitlerimizin kanı, gazilerimizin gözü arkada kalmadı, kalmayacak. And olsun ki aziz hatıralarını dünya durdukça yaşatacağız. Bugünümüzü ve yarınlarımızı; anadan, yardan, serden geçen kahramanlarımıza borçluyuz. Biz bu topraklara onların sayesinde vatan diyoruz. Allah birliğimizi daim etsin. 15 Temmuz’da, Türkiye Yüzyılı’na giden yolu açın aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor; kahraman gazilerimize, milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun” dedi.