Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hamas’tan son dakika! Esir karararını Dünyaya duyurdular: Yabancı esirlerin bazıları yakında bırakılacak

İsrail, 7 Ekim Cumartesi

İsrail, 7 Ekim Cumartesi gününden itibaren Gazze‘ye bomba yağdırırken, Hamas‘tan esir açıklaması geldi. Hamas‘ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, ellerindeki bazı yabancı uyruklu esirleri Gazze’de tutmak istemedikleri için serbest bırakacaklarını aracılara bildirdiklerini açıkladı.

Hamas'tan son dakika esir kararı! Dünyaya duyurdular: Yabancı esirlerin bazıları yakında bırakılacak

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, yayımladığı video mesajında İsrail’in ablukası altındaki Gazze Şeridi’nde tutulan İsrailli ve yabancı uyruklu esirler hakkında konuştu.

Ebu Ubeyde, çeşitli ülkelerden de gelen talepler üzerine ellerindeki bazı yabancı esirleri Gazze’de tutmak istemedikleri için yakında serbest bırakacaklarını aracılara bildirdiklerini söyledi.

Hamas'tan son dakika esir kararı! Dünyaya duyurdular: Yabancı esirlerin bazıları yakında bırakılacak - Resim : 1

İsrail’in bir askerini kara operasyonuyla kurtardığı yönündeki açıklamasını yalanlayan Ebu Ubeyde, “İsrail’in İzzeddin Kassam’ın tuttuğu bir esire ulaşmasının mümkün olmadığını” bunun Gazze Şeridi’nde başka grupların ya da şahısların tuttuğu esirlerden biri olabileceğini belirtti.

Hamas'tan son dakika esir kararı! Dünyaya duyurdular: Yabancı esirlerin bazıları yakında bırakılacak - Resim : 2

Ebu Ubeyde, “(Başbakan) Binyamin Netanyahu, eğer bir esiri bir aylık savaştan sonra serbest bırakmakla övünüyor ve kutluyorsa Gazze’deki kalan esirleri bu yöntemle kurtarması 20 yıl sürer.” ifadelerini kullandı.