Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Günde 12-13 saat bilgisayar oynuyorum

Mete Gazoz, Akdeniz Üniversitesi’nin

Mete Gazoz, Akdeniz Üniversitesi’nin ev sahipliğiyle gerçekleştirilen Güney Kariyer Fuarı’nda üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilere, kariyerlerini nasıl yönetecekleri hakkında tavsiyeler veren milli sporcu, takım çalışmasına çok büyük önem verdiğini ve başarının sırrının ekip ruhu olduğundan söyledi. Gazoz, öğrencilere kendi hedeflerine giderken aileden alınan desteğin de büyük rol üstlendiğini ifade etti.

”Babam zaman zaman bana engel oldu”

Milli okçu, ailesinin desteğini her zaman hissetse de babasının bazı vakitlerde kendisini engellediğini söyledi:

”Babam okçu olmam için beni hiçbir zaman zorlamadı. Hatta kötü zamanlarımda engellediği bile oldu. Eğer beni okçu olmam için zorlasalardı kesinlikle okçu olmazdım. Okçu olmasam yine sporcu olurdum ama ailenin olumlu yaklaşması çok büyük bir başarıdır benim için.”

”Gelecek kaygım yok”

Mete Gazoz, gelecek hakkında herhangi bir korku veya kaygı içerisinde olmadığını dile getirdi. Kendisine olan güvenin son derece yüksek olduğunu söyleyen Gazoz, ”Başarıları elde etmeden önce ‘Acaba yapamazsam, hedefimdeki skoru yapamazsam’ gibi korkularım hiç olmadı. Kendime her zaman çok güvendim. Sadece takım oyunlarında takım arkadaşlarımı yüzüstü bırakırım diye korktuğum oluyor.”

”İyi bir sporcunun egosu olmalıdır”

”İyi bir sporcunun egosu olmalıdır ama önemli olan bu egoyu doğru kullanmak. Egoyu kendi ekibinize karşı değil, rakibe karşı kullanmalısınız. Bunu, karşı takımın moralini düşürmek için yapıyorum.

”Hayalim Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı olmak”

”Gelecekte asla antrenör olmam. Okçulukta antrenör olmak sporcu olmaktan daha zor. Ancak Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı olmak isterim. Bu benim hayalim.”

”12 saat bilgisayar oynuyorum”

Evde boş vakitlerinde ne yaptığı sorusuna cevap veren Gazoz, ”Boş vakitlerimde genelde bilgisayar oynuyorum. 12-13 saati buluyor. Dışarı çıkmak, gezmek ve kahve içmek gibi alışkanlıklarım yok. Ancak bunu önermem tabii ki.”