Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

FETÖ’cü Cevheri Güven’in köstebeği bulundu! Resmi belgeleri sızdırmış!

Almanya’da oluşturduğu iftira yuvasından

Almanya’da oluşturduğu iftira yuvasından devlete ve hükümete yönelik kara propaganda çalışmaları yapan kaçak FETÖ’cü Cevheri Güven’in darbe girişimini ve darbe teşebbüsünde bulunanları aklama, FETÖ ile mücadele edenleri de hedef göstermeye yönelik sosyal medyadan yayınladığı tahrip edilmiş resmi belgeleri sızdırdığı tespit edilen Ankara Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi’nin teknik biriminde görevli polis Serkan Dinçer hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

FETÖ'cü Cevheri Güven'in köstebeği bulundu! Resmi belgeleri sızdırmış!
  • Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından başlatılan adli soruşturma çerçevesinde gözaltına alındıktan sonra “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan tutuklanan Dinçer’in 2013’te Trabzon Emniyeti’nde çalışırken, İstihbarat Daire Başkanlığı’na tayini çıkan İstihbarat Daire’de Siber kısmında görev aldığı, geçen senelerde de Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne tayin edildiği tespit edildi.
FETÖ'cü Cevheri Güven'in köstebeği bulundu! Resmi belgeleri sızdırmış! - Resim : 1
  • Dinçer’in evinde ve iş yerindeki yapılan dijital materyallerine el konulurken, sorgusunda el konulan 3 telefonun ve tabletinin şifrelerini vermediği öğrenildi.
FETÖ'cü Cevheri Güven'in köstebeği bulundu! Resmi belgeleri sızdırmış! - Resim : 2
  • Dinçer’in emniyetten toplandığı belgeleri bu cihazlardan Güven’e ulaştırdığı ihtimali üzerinde durulurken, dijital materyallerinin deşifre için bilirkişiye gönderildiği öğrenildi.
FETÖ'cü Cevheri Güven'in köstebeği bulundu! Resmi belgeleri sızdırmış! - Resim : 3
  • Dinçer’in sosyal medyada hesaplar açarak muhalif görünümlü paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı.
  • Şüphelinin teşkilat içerisinde bağlantılı olduğu polislerin tespitine yönelik araştırmaların da sürdüğü öğrenildi.
FETÖ'cü Cevheri Güven'in köstebeği bulundu! Resmi belgeleri sızdırmış! - Resim : 4
  • Dinçer’in emniyet teşkilatındaki gizli belgeleri nasıl temin ettiğine yönelik ayrı bir idari soruşturmanın titizlikle devam ettiği bu kapsamda önümüzdeki günlerde yeni şüphelilerle ilgi adli sürecin başlatılacağı bildirildi.