Cumartesi, Eylül 30, 2023

Fethullah Gülen’in yeğeni gözaltına alındı

 

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in kardeşinin oğlu, eşi, kayınpederi ile kayınvalidesi, İstanbul'da örgüte ait "gaybubet" evinde, MİT ve İstanbul polisi tarafından yapılan operasyonla yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, MİT ve İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ terör örgütüne yönelik yaptıkları çalışmalarda, örgütün ele başı Fethullah Gülen’in kardeşi M.G.’in, hakkında yakalama kararı bulunan ancak firari olan oğlu S.G. ile eşi N.G., kayınpederi B.Ö. ve kayınvalidesi M.Ö. ile Sancaktepe’de örgüte ait bir “gaybubet” evinde kaldığını tespit etti.

Uzun süre yapılan fiziki ve teknik takibin ardından dün gece söz konusu adrese operasyon düzenlendi. Operasyonda S.G., N.G., B.Ö. ve M.Ö. yakalanarak gözaltına alındı. 

Operasyonda, adreste yapılan aramalarda örgütsel doküman, dijital materyal, 14 bin Amerikan doları, 560 Estonya kronu ve 2 sahte pasaport ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere Emniyet’e götürüldü.

Şüphelilerin yakalandıkları adreste yaklaşık bir yıldır saklandıkları, Fethullah Gülen’in talimatı ile Bankasya’ya para yatırdıkları, FETÖ’nün dernek ve vakıflarında yönetici pozisyonunda görev aldıkları, örgütün tepe yönetiminde bulunanlar ile irtibatlı oldukları, haklarında örgüt mensubu olduklarına yönelik beyanlar bulunduğu tespit edildi.

Örgüt elebaşının yeğeni S.G.’in halen FETÖ/PDY’nin güncel finans yapılanmasında faaliyet gösterdiği öğrenildi.

FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in kardeşinin oğlu, eşi, kayınpederi ile kayınvalidesi, İstanbul’da örgüte ait “gaybubet” evinde, MİT ve İstanbul polisi tarafından yapılan operasyonla yakalandı.

İLGİLİ HABERLER

ÇOK OKUNANLAR