Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Farah Zeynep Abdullah suç duyurusunda bulundu! Yılmaz Güney şikayetine soruşturma: Ölümle tehdit ediliyorum

Ünlü oyuncu Farah Zeynep

Ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah’ın Yılmaz Güney ile ilgili yorumuna gazeteci Nagehan Alçı tepki göstermişti. Alçı, Güney için “Farah Zeynep’le başlayan saldırı kampanyasının sebebi Kürt olması” şeklinde konuşmuştu. Abdullah, Alçı’nın kendisini hedef gösterdiğini kendisini ve ailesini ölümle tehdit eden mesajlar aldığını söyleyerek Alçı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Farah Zeynep Abdullah'tan Yılmaz Güney şikayeti: Ölümle tehdit ediliyorum

Ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah, Yılmaz Güney’in ölüm yıldönümünde sanatçı için “Sinemamızın en iyi yürüyen erkeği ve kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan diyelim” şeklinde yorum yapmıştı.

Bu açıklamalar üzerine gazeteci Nagehan Alçı da sosyal medya hesabından, “Şu konjonktürde Yılmaz Güney’e, Farah Zeynep’le başlayan saldırı kampanyasının sebebi Kürt olması. Olayın özü bu” şeklinde konuşmuştu.

HEDEF HALİNE GELDİ

Hürriyet’te yer alan habere göre, Nagehan Alçı’nın bu açıklamasıyla müvekkilinin kamuoyunda hedef haline geldiğini suç duyurusu dilekçesinde belirten oyuncunun avukatı Faruk Emre Akı, “Nagehan Alçı’nın bu provokatif açıklamasının ardından bölücü terör örgütü sempatizanları, müvekkilimin telefonuna, sosyal medya hesaplarına YPG, PKK adı altında ölümle tehdit eden mesajlar atmaya başlamıştır. Müvekkilimin hayatına ve yurt dışında yaşayan ailesinine kast edileceği gibi onlarca tehdit mesajları gelmeye başlamıştır. Mesajları gönderen kişilerin profilleri incelendiğinde aktif düzeyde militan düzeyinde ilgili örgütlerde yer aldığı görülmektedir” dedi.

Farah Zeynep Abdullah, kendisini ve ailesini ölümle tehdit eden kişilerden de şikâyetçi oldu.